Музей Метрополітен в Нью-Йорку!

Збираючись в ділову або туристичну поїздку в один з найзнаменитіших міст США – Нью-Йорк, постарайтеся обов’язково потрапити в Музей Метрополітен. Він по праву вважається одним з найвідоміших і значних в світі, оскільки в його колекції зібрані шедеври майстрів провідних шкіл і напрямків, що сформували сучасне мистецтво.
 
Історія Музею мистецтва Метрополітен у Нью-Йорку
 
Ідея створення грандіозного музею виникла у компанії художників в 1870 році. Оскільки вони не мали ні приміщення, ні достатньо коштів для придбання полотен, була заснована корпорація, що займається організаційними питаннями. Поступово вона поповнювалася новими членами, на кошти яких отримувалися полотна. І через зовсім небагато часу 20 лютого 1872 музей, що розташувався в самому серці міста – на 5-ій авеню, відкрив свої двері всім бажаючим помилуватися на свою поки ще скромну експозицію.
 
Через 10 років музей переїхав в інший будинок на цій же вулиці, в якому він знаходиться і понині. Колекція Музею Метрополітен у Нью-Йорку поповнювалася картинами та іншими цінними експонатами в основному за рахунок благодійних пожертвувань і внесків. Багато американських комерсанти заповідали йому свій стан. У результаті до початку ХХ століття фінансові вливання в корпорацію у багато разів перевищили спочатку закладений капітал.
 

На сьогоднішній день в Нью-Йоркському Музеї Метрополітен налічується більше 3 мільйонів експонатів. Примітно, що в музеї існує дуже гнучка цінова політика на вхідні квитки передбачає знижки, а то й зовсім можливість безкоштовного входу. Такий підхід, на думку керівництва музею сприяє залученню мас в світ високого мистецтва.
 
Експозиції художнього Музею Метрополітен
 
Головна будівля музею розбито на 19 секцій, кожна з яких представляє собою цілісну тематичну експозицію. Гордістю колекції, безсумнівно, вважається секція «Американського декоративного мистецтва». Вона представлена 12 тисячами експонатів, в числі яких дивовижні вироби зі скла, срібла та інших матеріалів найвідоміших марок, начебто Тіффані і Ко, Пол Ревере і так далі.
 
Колекція «Мистецтво Близького Сходу» являє собою багаті зібрання експонатів з часів неоліту і до наших днів. Це дивовижні предмети мистецтва і найдавніші документи цивілізацій шумерів, ассірійців, хетів, еламітів. У секції «Мистецтво Африки, Океанії та Америк» зберігаються екземпляри, що розповідають про епоху Перуанської Античності. Тут можна зустріти як виробами з дорогоцінних каменів і металів так і унікальні прикраси з природних підручних матеріалів, наприклад, голок дикобразів.
 
Секція «Мистецтво Єгипту» була частково сформовано з пожертвувань колекціонерів, а частково – з предметів старовини, здобутих співробітниками музею на розкопках в Долині Царів власноруч. Всього в ньому налічується 36 тисяч примірників, в числі яких Храм Дендур, який вдалося зберегти і відновити.
 
Окремо слід згадати секцію «Європейського живопису», який є порівняно невеликим – у ньому всього близько 2200 картин, але художня, та й матеріальна цінність всього зібрання та й кожної картини в цілому велика надзвичайно – тут можна милуватися твори Рембрандта, Моне, Ван Гога, Вермеєра, Дукка.
 
Описувати галереї музею можна нескінченно довго, їй присвячені величезні томи художніх альбомів і путівників.
 
Безумовно, кращим рішенням буде побачити всю цю пишність на власні очі.
 
Де знаходиться Музей Метрополітен?
 
Музей знаходиться на східному кінці Центрального Парку в частині міста, іменованою Музейною Милею, що на Манхеттені, за адресою 5 авеню 1000.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: