М’ята – лікувальні властивості і протипоказання!

М’ята – рослина, яка завоювало свою популярність і давно знайшла широке застосування в лікуванні та кулінарії. Про її користь відомо ще з часів Гіппократа. Найдавніші згадки про неї знаходять у ассірійської і давньоєгипетської культурах. Вона описується на клинописних дощечках, а також в гробницях єгипетських фараонів.

М’ята перцева лікувальні властивості

Володіючи прекрасною заспокійливою, антисептичною, знеболюючою і судинорозширювальною дією – вона входить до складу безлічі медичних препаратів. Це і краплі від нудоти і протиспазматичні і стимулюючі апетит засоюи, і препарати активують секрецію травних залоз.

Ментол – речовина, що отримується з м’ятного масла, використовується при лікуванні метеоризму, стенокардії, вона входить до складу валідолу, валокордину, використовується в краплях і мазях від нежиті, олівцях від головного болю.

Її застосовують і в народній і в традиційній медицині у разі застуд, захворювань горла, депресіях і безсонні. Вона знайшла своє застосування і при лікуванні нервових розладів, виразки шлунка, атеросклерозу і астми, а також при захворюваннях травної системи і серцево-судинної системи.

Народна медицина використовує м’яту у вигляді зовнішніх засобів при невралгіях, як антисептичний засіб при опіках і запальних процесах. При захворюваннях верхніх дихальних шляхів використовується у вигляді інгаляцій. Добре допомагає в разі хрипоти і осиплости голосу. А настойки і краплі при прийомі всередину використовуються у разі спазмів шлунка, кишкових і ниркових кольок. Її використовують з успіхом і як заспокійливий засіб при нервовому збудженні під час ПМС і клімаксу.


Чи можна м’яту при вагітності

Дослідження медиків при яких вагітним жінкам давали різні препарати, що містять м’яту, не показали негативних впливів на розвиток дитини і перебіг вагітності. Однак у випадку тривоги та безсоння бажано проконсультуватися з лікарем.

Якщо ж вам просто подобається смак м’яти, то одна дві чашки чаю з м’ятою вам не зашкодять. Однак, якщо ви збираєтеся використовувати настоянку м’яти, то для вирішення питання чи можна пити м’яту при вагітності проконсультуйтеся з лікарем, адже  фітоестрогени, що містяться в м’яті  впливають на людину як власні гормони і можуть викликати небажаний тонус матки.

Протипоказання

При використанні м’яти у великих кількостях вона може викликати погіршення сну, стати причиною серцевих болів і справити негативний вплив на чоловіче здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: