На чому не можна економити?

Якщо слово «економія» у тебе асоціюється з образом Плюшкіна, а уява при цьому малює картину світу в сірих тонах, пора переглядати свої уявлення. Почнемо, мабуть, з простого твердження:економія буває різною. І твої відчуття залежать від того, на чому економиш.Сформуйте базові уявлення про те, що для кожного члена сім’ї важливо. Тут батькам необхідно бути максимально об’єктивними: усвідомлювати, де дитячі бажання, а де їх власні, нереалізовані прагнення. Заодно проведете ревізію і своєї системи цінностей. На цьому етапі можуть виникнути питання:наприклад, чому іноді так важко відмовитися від якихось витрат? Що кожен з вас намагається заповнити матеріальними цінностями: обновками, технікою,дрібничками і коштовностями? Усвідомлення власних мотивів допоможе вибудовувати сімейний бюджет з більшою часткою розумності. Але завжди є те, на чому не варто економити …

 
На здоров’ї
 
Якісна їжа, чиста вода, регулярні фізичні навантаження, екологічний, фізичний і психічний простір, достатній відпочинок – все це в основі здоров’я кожного члена сім’ї і не вимагає великих витрат. Головне, підходити з розумом .У щоденний раціон повинні входити прості і корисні страви: каші, запечені або приготовані на пару, м’ясо або риба, сезонні овочі в салаті або нарізці, суп на обід, фреш на сніданок і пара яблук або бананів для перекушування. Погодьтеся,це не надто витратно як за часом, так і за фінансово. Купуйте продукти в магазинчиках, торгуючих. Витрачені там гроші заощадите на ліках.Прищеплюючи ж культуру харчування дітям, ви робите інвестиції в майбутнє.
 
Щоб підтримувати тіло у формі, необов’язково купувати цілий тренажерний комплекс. Вистачить спортивного куточка в дитячій, парочки гантелей, хулахуп і … сила волі. А проста пробіжка на свіжому повітрі разом з дітьми принесе величезну користь. Починайте прямо завтра.
 
Максимально безпечною повинні бути і побутова хімія, і косметичні засоби, і… навіть упаковка. Так ви подбаєте про здоров’я близьких людей,власного будинку і всього світу. Якщо кожен з нас включить екологію в зону своєї особистої відповідальності, загальна безпека підвищиться.
 
Достатній сон (не менше 8 годин), відпустка два рази нарік, активні вихідні та регулярна зміна занять – ось мінімум, який потрібно для повноцінного відновлення. Головна умова – відпочивати тілом, душею і …розумом, а тому відключайте свої робочі рецептори на час відпочинку, підшукуйте те, що необхідно в даний момент для кожного з членів сім’ї, давайте один одному право на особистий простір, час і улюблені заняття.
 
Купуйте багатоступінчасті фільтри для води. Від її чистоти безпосередньо залежить ваше здоров’я. Відмовтеся від газованих солодких напоїв. Дуже хочеться шкідливого? Дозвольте зовсім трохи, а заодно подумайте, якого роду задоволення ви отримуєте від згубних для здоров’я продуктів? Як правило, за подібними вподобаннями ховається внутрішнє незадоволення. Шукайте заняття для душі, ресурс, який позбавить вас від потреби запивати (або заїдати) проблеми.
 
На розвитку 
 
Звичайно, в першу чергу мова йде про дітей. На їх захопленнях економити точно не можна. Дозволяйте міняти гуртки та розвиваючі курси, шукайте все більше прихованих талантів, підтримуйте явні. Ця вимога відноситься ідо вас, до вашого особистого зростання. Людині властиво прагнути до самопізнання та самовдосконалення. Нереалізовані таланти, нездійснені мрії заважають йому відчувати себе щасливим і наповненим. Звідси і догляди в залежності, погану поведінку, гострі кризи (наприклад, середнього віку), коли хочеться все кинути і піти … вирощувати капусту. А адже зайнятися городом можна і без радикальних дій. Тому не шкодуйте коштів на фарби та полотна для тих, хто бажає малювати, на глину і гончарний круг для зайняття ліпленням, на … розсаду та міні-теплицю для майбутніх Мічуріна, так само як і на уроки від професійних вчителів і майстрів. Брак часу і грошей – це в більшості випадків лише питання пріоритетів. Розставляйте їх правильно. Пам’ятайте: якщо себе не наповнювати, якщо жити з постійним відчуттям незадоволення, то навряд чи вдасться відчути справжню радість буття. Такий же невеселий посил отримає і ваш малюк. А це вже негативний внесок у майбутнє ваших онуків.
 
На коханні
 
Буденні турботи відбирають багато сил. Часом здається, що немає коли зробити повноцінний вдих-видих. Дорослі часто занурюються в проблеми з головою,через що забувають те, що дійсно важливо: тепле слово коханому чоловіку або дружині, півгодини вечірнього спілкування зі старшим сином, казка на ніч молодшому, недільні сімейні сніданки без телевізора і гаджетів, спільні прогулянки, пробіжки, посиденьки, філософські бесіди, читання віршів і прослуховування відомих музичних творів … Таке проведення часу дозволяє ділитися любов’ю і турботою, взаємно збагачуватися і розвиватися, відпочиваючи і насолоджуючись спілкуванням. Кожен день, навіть самий завантажений і важкий, повинен бути відзначений проявом любові для членів сім’ї. Нехай ранок починається з думки: «Що хорошого я зроблю сьогодні для близьких мені людей? ..» Записка на холодильнику, шоколадка в портфелі,запрошення на вечерю в ресторанчик … На маленьких радощах не можна економити.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: