Абітурієнти та учні старшої школи, замислюються над питанням «Куди піти вчитися і на кого?». В першу чергу потрібно звертати увагу на затребуваність обраної професії, щоб уникнути безробіття по закінченні вузу або технікуму.

В даний час багато хто прагне отримати другу освіту з метою гарного працевлаштування. Крім цього, є багато фахівців, що займаються не зовсім своєю роботою, наприклад: інженер, який має вищу освіту, конструює дитячі вертольоти на радіоуправлінні. У зв’язку з цим можна зробити висновок: у виборі професії на сьогоднішній день грає роль економічна кон’юнктура, ступінь затребуваності, а також сімейні та дружні зв’язки.

Незаперечною істиною є те, що кращий працівник – це людина, що займається улюбленою справою і одержує за це хороші гроші або ентузіаст, охоплений ідей і роботою і не вимагає великої зарплати. Але таких випадків і людей мало. Тому, щоб випускники були позбавлені від безробіття і не було випадків, коли інженер замість Боїнгів конструює дитячі вертольоти, був проведений моніторинг ринку праці.

За даними моніторингу, найбільш затребуваними в найближчі 4-5 років будуть наступні професії: інженери, фахівці в області сервісу, медики, хіміки, екологи, психологи та особисті консультанти, маркетологи, фахівці PR, з нанотехнологій і IT-фахівці.

Інженериконструктори потрібні завжди, нехай навіть, що роблять дитячі вертольотики, але затребуваним буде більше  інженер-технолог, інженер-електрик. Це зумовлено тим, що багато працюючих інженерів перед пенсійного віку, а заміна для них підготовлена лише на 3,7 %.

Що стосується фахівців в області сервісу, піару, психологів чи особистих консультантів, то потреба в них пов’язана з бажанням людей отримувати комфорт, поради, підтримку. Для розвитку в умовах конкуренції виникають всілякі послуги, а професійно їх надати можуть не всі. При цьому в таких областях потрібен досвід, почуття смаку і внутрішнє чуття.

У медицині не вистачає узькоспеціалізованих лікарів, а екологи та хіміки повинні працювати злагоджено, оскільки навколишнє середовище забруднюється, природні ресурси виснажуються, і потрібно розробляти нові джерела енергії.

І звичайно ж, розвиток комп’ютерних та інформаційних технологій запрошувати хороших, прогресуючих фахівців у своїй галузі.

Крім цього, постійно затребуваними залишаються агрономи, слюсарі, токарі та інші подібні працівники; а як двигун прогресу винахідники.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.