Набряки при вагітності.

Те, з чим не бажає миритися жодна жінка в звичайному стані, при вагітності багато визнають чи не нормою. Нудота, сонливість, погане самопочуття здаються обов’язковими супутниками цікавого положення. Тому інтенсивний набір ваги, взуття, що стало тісним і навіть зовнішні зміни багато хто воліє вважати природним наслідком вагітності. Чи є вони нормою, або це тривожний дзвінок, що вимагає обов’язкового лікарського втручання і контролю?
 
Багато хто знає, що причиною набряклості може стати погана робота серця або нирок. Однак при вагітності набряки можуть бути викликані і іншими факторами, серед яких – зміна водно -сольового обміну. Саме тому для більшості жінок водянка стає звичною, та не викликає страхів і побоювань. Невелика припухлість повік і навіть зміна форми носа, дійсно, супроводжує багатьох вагітних. Іноді такі прояви можуть бути помітні на кистях рук або на гомілках. Але в деяких випадках набряки є тривожною ознакою, що вимагає негайного звернення до фахівця.
 
Як контролювати набряки самостійно?
 
Контрольні зважування. Навіть якщо в звичайному стані грами з кілограмами не було предметом турбот, то при вагітності доведеться подружитися з вагами. Контрольного зважування під час планових оглядів може бути недостатньо. Уважно стежити за набраними кілограмами, записувати свідчення і звіряти з графіком прибавки ваги необхідно для спостереження за змінами показників у динаміці.
 

Контроль над зовнішніми ознаками. Крім вагів доведеться частіше звертатися до дзеркала, адже відображенняв дзеркалі, що різко змінилося, також здатне просигналізувати про небезпеку. Сильне набухання верхніх повік, одутлість лиця або щік не варто списувати на загальні зміни в зовнішності майбутньої мами. Оцінити власний стан допомагає і вимір окружності голеностопа.
 
Спостереження за діурезом. Прийнято вважати, що при вагітності походи в туалет частішають, але при набряках вихід рідини сповільнюється. У нормі три чверті випитої рідини виводяться з організму разом з сечею. При набряках частина випитого буде накопичуватися в тканинах.
 
Як попередити набряки?
 
Основним профілактичним заходом при вагітності є допомога власному організму. Адже в цей період на посилений режим переходять всі його системи.
 
Споживання рідини. Навмисно обмежувати себе у воді не потрібно. Таким чином може бути досягнутий зворотний результат – дефіцит рідини призведе до накопичення її в тканинах. Але ревізію звичних напоїв провести необхідно – соки, газовану воду, чай краще замінити на звичайну питну воду.
 
Раціон. Звичайно, більшість майбутніх мам уважно ставляться до споживаної їжі, проте багато дозволяють собі поступитися спокусі і з’їсти «що-небудь смачненьке». Але нирки не працюють за двох. і вони відреагують на таку «гулянку» дуже негативно – копченості, чіпси, соління, з’їдені навіть у невеликих кількостях, можуть моментально викликати набряк.
 
Контроль навантажень. Уважне ставлення до власного комфорту при вагітності так само допомагає уникнути набряклості. Сильна навантаження на ноги і хребет протягом дня до вечора може вилитися в набряки і болі. Тому рекомендується давати тілу періодичний відпочинок – якщо полежати півгодини, поклавши ноги вище, неможливо, необхідно хоча б стежити за позою, уникаючи звички схрещувати ноги.
 
Чи небезпечні набряки?
 
Майбутні мами часто ображаються на лікарів, незадоволених набором ваги вагітних і наполягають на суворої дієти. Фахівці ж вважають за краще перестраховуватися, не доводячи водянку до небезпечного стану – гестозу. Саме тому під час контрольних візитів на пізніх термінах пильна увага приділяється зважуванню, а зайві 500-700 грамів виявляються серйозним приводом для додаткових досліджень. Набряки в поєднанні з тривожними показниками аналізів сечі і крові можуть стати приводом для стаціонарного лікування, де допомагати мамі і малюкові доведеться медикаментозно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: