Найбезглуздіші податки у світі.

Грошей багато не буває. Це висловлювання законно як для простих людей, так і для країн. А щоб зібрати кошти, потрібні податки. Ось чиновники і вигадують безлічь відносно чесних способів відбору грошей у населення.
 
Раніше екзотичних податків було більше, але і зараз фантазія можновладців частенько б’є через край.
 
Податки минулого:
 
Податок на повітря. Насправді це не вигадка Джанні Родарі, автора “Чіполіно”. Такий податок дійсно мав місце у Візантії. Вважалося, що повітря – це загальне надбання. Той, хто будує будинок і живе в ньому, забирає частину повітря – і за його використання, треба платити.
 
Податок на вуха. У 1926 році для утримання своєї армії далай-лама ввів в Тибеті податок на вуха. Природно, звільнитися від нього було практично неможливо. Лише ті, хто втратив вухо в бою, отримували знижку в 50%.
 
Податок на бороду і баню. Ці податки ввів Петро I. Після сплати мита впертий бородань отримував металевий жетон, на якому були два написи: “Гроші взяті” і “Борода – зайва тягота”. Несолодко доводилося і чистюлям. Залежно від соціального стану кожен, хто мав вдома баню, платив від 15 копійок до 3 рублів на рік.

Податок на туалет. Його ввів римський імператор Веспасіан, який правив в 69 – 79 роках нашої ери. Коли його син Тит дорікнув батька в тому, що він і нужники обклав податком, Веспасіан взяв монету, підніс до його носа і запитав, чи вона смердить. “Ні”, – відповів Тит.” А це гроші з сечі”, – сказав Веспасіан. Так з’явився вираз: “Гроші не пахнуть”.
 
Податок на товар, що впав з воза. У приказки “Що з воза впало, те пропало” є податкова історія. Під час роздробленості Русі господарі землі брали мито за провезення товару через свою територію. Одиницею виміру був візок. Тому купці максимально навантажували їх товарами (податкова оптимізація), у результаті товари частенько випадали на землю. Як контрзахід місцеві князі ввели правило: товар, що випав з воза, переходив у власність власника землі .
 
Сучасні податки:
 
Податок на тінь. Він до цих пір діє у Венеції. Вважається, що ті кафе і ресторанчики, які встановлюють парасольки і навіси, більш привабливі, тому у них більше відвідувачів. У підсумку та тінь, яку вони утворюють на землі, обкладається податком.
 
Податок на чайові. У США цей вид доходу прирівнюється до всіх інших. Тому з чайових теж треба платити податок. Під нього підпадають офіціанти, співробітники готелів, таксисти, артисти і перукарі. Ухилитися неможливо – інакше податковий інспектор сам розрахує суму виплати, навівши довідки в розмовах з колегами.
 
Податок на танець живота. У Єгипті існує податок на танець живота, згідно з яким кожна офіційно зареєстрована танцівниця віддає на користь держави частину своїх доходів. Щорічні надходження до скарбниці від виконавиць танцю живота оцінюються в $ 264 млн.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: