Давно відомий жарт, що все найприємніше в цьому житті або аморально, або ж веде до ожиріння. Насправді трапляється щось схоже – найсмачніші продукти є часто і самими шкідливими. Розповімо нижче про такі продукти, пояснивши, звідки з’являються хвороби, пов’язані з неправильним харчуванням.
 
Жувальні цукерки і гумка, а також пастила в яскравій упаковці, інші “чупа- чупси”, “мейбони” і т.п. Все це без сумніву шкідливо. У них міститься шкідлива величезна кількість цукру, а також барвники, замінники і інші хімічні добавки. Чи є там натуральне? Вкрай мало, решта – хімія. До того ж зайва жувальна активність може бути шкідлива людям із захворюванням зубів.
 
Чіпси. Виробники “балують” споживачів як картопляними, так і кукурудзяними чіпсами, але обидва цих продукти вкрай шкідливі для людини. Адже чіпси – це суміш жирів і вуглеводів, одягнених в оболонку барвників і замінників смаку. Поїдання картоплі фрі те саме що і чіпсів. І там, і там міститься велика кількість канцерогенів, що сприяють розвитку ракових захворювань. Шкода чіпсів доведена навіть законом, в Америці компанії виробники сплачують державі мільйонні штрафи.
 
Солодкі газовані напої є сумішшю хімії, газів і цукру. По суті, їх єдина мета – якнайшвидше розподіл по організму шкідливих речовин. Так, кока-кола відома своїми здібностями виводити накип і іржу. Подумайте, чи варто відправляти таку рідину в шлунок. У газованих рідинах до того ж вкрай високий вміст цукру, еквівалентом можуть вважатися 4-5 чайних ложок на стакан води. Не дивно, що спрагу за допомогою таких напоїв вкрай важко вгамувати, пити хочеться вже через 5 хвилин.
Шоколадні батончики. Всім відомі “Марс” і “Снікерс” є зборищем величезної кількості калорій, це досягається за рахунок генетично модифікованих продуктів, хімічних добавок, барвників та ароматизаторів. Бум на батончики виник у 90-ті, величезна кількість цукру в цьому продукті змушують людину їсти його знову і знову. Реклама заманює дітей, адже так просто – з’їсти батончик і бути ситим. Якщо вже і є такий продукт, то слід вибрати той, в якому міститься кокосова стружка, яка корисна і швидко засвоїться.
 
Ковбаса. У цей розділ входить все розмаїття ковбас і сосисок. Навіть якщо припустити, що в сосисках немає ніякого паперу, а в ковбасі використовується фарш саме корів і свиней, то все одно ці м’ясні делікатеси є одними з найшкідливіших в сучасній кулінарії. У ковбасі містяться приховані жири, це сало, нутряний жир і свиняча шкурка. Вони ховаються ароматизаторами і замінниками смаків. Генна інженерія використовується не тільки в медицині, а й у виробництві ковбас, все більше виробників використовує генно-модифіковану сировину. Сьогодні сардельки, ковбаси і сосиски складаються на 80% з трансгенної сої. Сьогоднішні стандарти задовольняються 20% вмістом м’яса в продуктах, чого в радянські часи не допускалося. Та й ці відсотки можуть бути у вигляді пюре з подрібнених кісток, жиру і хрящів. Жирне м’ясо до того ж не корисно для організму, якому жири дають підвищений холестерин. Ця речовина забиває судини, збільшуючи ризик серцево-судинних захворювань.
 
Майонез. Якщо цей продукт готувати вдома і використовувати в невеликих кількостях, то шкоди від нього не буде. Але якщо почати говорити про майонези, вироблені в фабричних умовах або ж про страви з цим продуктом, то слід знати, що вживання його вкрай шкідливо. Майонез надмірно калорійний, в ньому багато жирів, вуглеводів, а також барвників, підсолоджувачів і іншого набору хімії. Тому подумайте зайвий раз , вирішивши додати трохи майонезу “для смаку” в страву, яка цілком може без цього і обійтися. Особлива концентрація шкідливих речовин міститься в гамбургерах, шаурмі, бутербродах з майонезом. До цієї ж групи шкідливих речовин можна віднести кетчупи, різні соуси і заправки, які рясно представлені на прилавках. У них схожий склад барвників, замінників смаку і генно-модифікованих продуктів.
 
Продукти швидкого приготування. Скористатися ними так маняще зручно, варто додати окропу в чашку і ось вже готова локшина, суп або пюре. Як і швидкорозчинні соки, ці продукти містять мало натуральних компонентів і в основному побудовані на хімії. Всі смаки бекону, креветок і курки засновані на штучних компонентах. Сама локшина своїм складом досить агресивна до слизової шлунка, дві-три упаковки на тиждень можуть привести до появи гастриту, а потім і виразки.
 
Сіль. Усім відоме прислів’я: “Сіль – біла смерть”, але мало хто дійсно обмежує споживання цього продукту. А сіль підвищує тиск, порушує баланс кислот в організмі і допомагає накопичуватися токсинам. Так, відмовитися від неї повністю важко, постарайтеся хоча б обмежити кількість надмірно солоних страв. Деякі хвороби взагалі вимагають безсольової дієти. Доречно буде згадати і про те, що вживання натуральної кам’яної або ж морської солі краще хімічно очищеної до стану хлориду натрію. Рекомендується в день споживати не більше 4 грам солі.
 
Алкоголь. Крім шуму в голові, алкоголь заважає засвоюватися вітамінам. Самі ж по собі ці напої дуже калорійні, а їх вплив не обмежується навіть цілодобово. Можна довго розповідати про шкоду алкоголю на печінку, нирки – це загальновідомі факти. Не варто покладатися на те, що помірна кількість алкоголю навіть корисна. Даний факт має відношення до розумного і рідкісному його споживання. До того ж слід пам’ятати, що безліч алкогольної продукції має неясне походження, там міститься велика кількість отруйних речовин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.