Найменша країна в світі – Ватикан!

Під словом «країна» люди зазвичай мають на увазі незалежну державу, що має чіткі межі території і свій власний уряд.
 
Найменша країна в світі – це Ватикан.
 
Розташування держави Ватикан – центр Рима, столиці Італії, його площа складає всього 0,45 кв. кілометрів. У цьому місці розташовуються вищі органи управління католицької церкви.
 
Але Ви помиляєтеся, якщо думаєте, що Папа, глава держави керує країною. Насправді для цих цілей Папа призначає губернатора. Держава Ватикан має свій прапор, пошту, залізничний вокзал і навіть в ходу у нього свої власні гроші. Існує також своя станція радіомовлення та телефонна мережа.
 
Частина скарбниці Ватикану поповнюється за рахунок туризму, решта – грошові пожертвування католиків усього світу. Собор святого Петра, або по іншому Ватиканський палац, де і знаходиться резиденція Папи, розташований серед садів всередині Ватикану. Папський палац має бібліотеку та музеї.
 

Бібліотека Ватикану займає ціле крило собору і являє собою одну з найбільших бібліотек у світі. Ватикан навіть має дипломатичні відносинах з іншими країнами і приймає представників інших держав з усього світу. Протягом багатьох років в центральній Італії глави католицької церкви управляли досить великою територією.
 
«Папська область» – так називалися ці землі, в 1859 вони займали близько 32000 квадратних кілометрів.
 
1870 ознаменувався для Італії тим, що Рим став столицею. Не беручи до уваги протест Папи папська область перетворилася в королівство Італії.
 
У 1929 році утворилася держава Ватикан, це здійснилося, завдяки угоді між Папою і італійським урядом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: