Найпопулярніші помилки при ремоті?

Кажуть, що ремонт схожий на пожежу, але тільки гірше. Затіваючи ремонт, потрібно чітко усвідомлювати, що ви починаєте складний, часто дорогий, і вже точно нервовий процес, якість якого, на жаль, не завжди залежить тільки від вас. Запрошуючи бригаду робітників, ми здійснюємо масу помилок, чревату затяжними роботами, втратою колосального часу, фізичних і душевних сил. Щоб уникнути всього цього, досить дотримувати декілька нехитрих правил. Яких? Читайте в цій статті.

В гонитві за дешевими майстрами

Завжди радісно отримати за рекомендацією координати хорошого майстра. І ось він з’явився й, мило посміхаючись, запевняє вас, що ремонт в його виконанні буде якісним, недовгим і більш дешевим, ніж у конкурентів, що безбожно заламують ціни. Не ведіться на такі обіцянки. Адже перед вами або альтруїст, або халтурник. Скориставшись послугами такого «майстра», ви станете виконробом на власній будові, якого не ні на хвилину не можна безконтрольно залишити. Справжні професіонали знають і ціну свого часу, і реальну вартість своєї праці.

Важливо запросити бригадира, якого ви добре розумієти

Уже при першій зустрічі з бригадиром, зверніть пильну увагу на те, наскільки добре і чітко він формулює свої думки, чи може він ясно розповісти, яким чином працюватиме. У тому випадку, якщо бригадир позиціонує себе як майстра-універсала, здатного до будь-якого виду робіт, варто серйозно насторожитися. Також як і у випадку, якщо майстер дозволяє собі спілкуватися з вами зарозуміло, захопившись відчуттям власного професіоналізму. Завжди є сенс провести імпровізований кастинг бригадирів. При спілкуванні зверніть увагу на те, які питання вони задають вам, чи вникають в деталі, уточнюють інформацію.

Робочий вам не друг, а найманий працівник

Не будьте з робітниками надмірно доброзичливі, навіть якщо ремонт необхідний терміново і запрошені майстри – єдине, що ви змогли собі дозволити. Іноді дружелюбність плутають зі слабкістю. Тому часто робітники, розповідаючи про сімейні і фінансових негараздах, «тиснуть на жалість», в очікуванні розуміння і поблажок. Не сприймайте філософськи фрази типу: «Знаєте, а тут все складніше виявилося …». Пропустивши повз вуха подібні репліки, ви ризикуєте залишитися з тріщинами у ванній, про які ніхто не потрудиться вам повідомити. Ніколи не забувайте, що майстри працюють не на добровільних засадах. Вони отримують від вас гроші, на які самі ж погодилися. Ви ж платите за якість. Тому дайте зрозуміти майстрам, що існує якась субординація у відносинах з замовником, яку не погано б і дотримуватися.

Недооціненість складання плану квартири

На старті ремонтних робіт багато хто недооцінює важливість створення плану квартири. А адже він надзвичайно прояснює хід робіт, робить спілкування з робітниками більш предметним. Фахівці рекомендують накреслити докладний план квартири (орієнтуючись на план БТІ). Зробіть три екземпляри: один зі схемою електрики, другий – кухня і сантехніка, третій – оздоблювальні роботи. Обговоріть все це з виконробом бригади робочих, проясніть всі моменти, після уточнення всіх деталей попросіть підписати кожен примірник, віддавши робочим копії. За допомогою такого плану ви зможете не тільки контролювати що відбувається, але і, в разі необхідності, пред’явити робочим претензії.

Важливість укладення договору

У договорі потрібно відобразити буквально все: обсяг і терміни виконання робіт, графік виплат заробітної плати, види та розміри штрафів, можливість прибирання після ремонту та ін. Також непогано було б вказати, хто купує матеріали – ви чи працівники. Прояснивши цей момент, ви уникнете необхідності терміново їхати в магазин за цементом або клеєм.

Не тягніть з покупкою чистових матеріалів

Уже на початкових етапах робіт є сенс купувати чистові матеріали. Адже в останній момент може виявитися, що ті шпалери, які ви підібрали, давно зняті з виробництва або їх доставка займе кілька тижнів. Пам’ятайте, що за простій робочим доведеться платити. І не тільки грошима, але і хорошим ставленням.

Перевіряйте закупівлю матеріалів

Чітко контролюйте всі закупівлі матеріалів. Не забувайте регулярно уточнювати у робочих, чи все необхідне для роботи вони мають. Нехтуючи цим пунктом, вам, можливо, доведеться одного разу пізно ввечері їхати за парою дощок ламінату, які ваші майстрові не купили через невірні розрахунків.

Думайте про сусідів

Не забувайте повідомляти робочим, до якої години вони можуть пиляти і стукати. В цілому, галасливі роботи регламентуються законодавчо, але ж завжди можна цим нехтувати. Однак пам’ятайте, що сусіди вправі викликати поліцію, забувши про ваші з ними давні добрі стосунках.

Повністю контролюйте ситуацію

Не нехтуйте відвідуванням об’єкта ремонту хоча б раз на 2-3 дні. Вникати у все, що відбувається, навіть якщо мова йде про приховані роботи. Кожен наступний етап краще починати, закінчивши і прийнявши попередній. Приступаючи до чергового етапу робіт, ще раз обговоріть з виконробом деталі ходу ремонту. Якщо є зауваження – висловлюйте, відбивайте це на плані, при необхідності заглядайте в підписаний договір. Уважно вдивляйтеся в стики, кути, щілини тощо. Все має значення, адже в майбутньому саме ви будете тут жити.

Відстежуйте чистоту робіт

Краще відразу попередити, що ви – педант, який болісно ставиться до бардаку. Не сподівайтеся на те, що хтось буде акуратно ставитися до вашої власності. Слідкуйте за чистотою і порядком. Не дозволяйте притуляти що-небудь до щойно пофарбованих поверхонь або пиляти щось на новій плитці. Навіть якщо електрик стверджує, що він професіонал з 20-річним стажем і за все ручається, поставтеся серйозно до наявності оголених проводів. Не дозволяйте робочим курити в своїй квартирі. Нехай виходять на сходову клітку або на вулицю.

Хто платить, той і замовляє музику

Озвучте відразу, що остаточний платіж складе не менше 10% від загальної суми ремонту, яку, однак, ніхто не отримає, поки робота не буде прийнята. Не потрібно вносити крупний аванс. За все просіть чеки або розписки і платіть етапами (це треба обумовити в договорі). Якщо вже платите, то робіть це вчасно. Не слід приймати об’єкт в останній день, похапцем. Якщо ви втомилися, перенесіть виплату на день, адже так ви зможете більш чітко побачити всі можливі огріхи. В іншому випадку, ніяких претензій від вас ніхто слухати не буде: майстер просто перестане підходити до телефону.

Якщо виявили халтуру, сміливо заявляйте про це і змушуйте переробляти. Говоріть дохідливо, аргументуючи свою позицію. Пам’ятайте, що при ремонті потрібно поважати не тільки робітників, які «погодилися» за ваші ж гроші попрацювати, а й самих себе. Будьте вимогливими, але справедливими.

Будь-який ремонт коли-небудь закінчується. Від грамотного планування, наявності системи систематичної перевірки, зацікавленості та залучення в процес, безпосередньо залежить терміни в’їзду в квартиру, де, нарешті, все буде виглядати так, як ви давно мріяли.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: