Найпоширеніші забобони.

Людина підкорила космос і освоїв комп’ютери. У наш матеріалістичний вік мало що пов’язує нас з темним минулим, де панували вірування в духів і надприродне. Однією з таких ниточок є прикмети.

І нехай вчені доводять, що вони не мають під собою нічого розумного і логічного, люди все одно вірять у владу деяких подій над майбутнім. Найпоширеніші забобони відомі всім, від двірника до вченого. І про всяк випадок всі ми в них віримо.

У п’ятницю 13-го робити нічого не можна. Цей день вважається страшним. Така віра швидше за все прийшла з вільного трактування Старого Завіту. Вважається, що саме в цей день Каїн, вбив свого брата Авеля. Легенда протягом часів обростала міфами й домислами. Так число 13 стало символом нещасть і бід. Вже в наш час марновірство підживити майстер жахів Альфред Хічкок. Його гучний ужастик так і називався – «П’ятниця 13».

Не можна передавати нічого через поріг. У цього марновірства є цілком історична основа. Колись давно було прийняти зберігає прах предків під порогом і не турбувати його. А передача чогось через це місце вважалося попросту небезпечною. Тому і просте сидіння на порозі не рекомендується – адже це своєрідний поріг між світами. По одну сторону розташувався безпечний і звичний світ, а по інший – ворожий і невідомий. Або ж можлива інша трактування поділу – поріг стоїть між світом живих і мертвих.

Не можна повертатися з півдороги. Це марновірство також напряму пов’язане з порогом, з його функцією розділяти світи. Якщо людина повернеться, так і не досягнувши своєї мети, то вона виявиться близько порога ослабленим. Тут-то його і підстерігає небезпека – можуть потривожити потривожені духи або навіть якісь потойбічні сутності, які мріють прорватися в наш світ.

Не можна дарувати годинник. Хоча в наш вік, техніка проникла в усі сфери життя, годинник все ж дарувати не рекомендується. Така прикмета прийшла з Китаю. Там вважається, що подарунок у вигляді годинника є не чим іншим, як запрошенням на похорони.

Не можна відзначати сорокарічний ювілей. Можна припустити, що прикмета з’явилася завдяки магії числа «сорок». Ще на Київській Русі було прийнято перевірять померлих на нетлінність. А в XVII столітті термін, коли проходило визначення, був встановлений в 40 днів.

З будинку відразу виходити не можна, треба посидіти трохи «на доріжку». В основі цієї прикмети лежить давня віра людей в добрих і злих духів, які і керують усім світом. Вважалося, що домашні духи чіпляються до людини, намагаючись повернути його назад, заважаючи в дорозі. Ці сутності зроблять все, щоб у людини не вийшло хорошого шляху. А якщо присісти «на доріжку», то духів можна обдурити. Вони вважатимуть, що ніхто нікуди не їдуть, втратять контроль і дадуть людині виїхати.

Не можна їсти з ножа. Ніж давно вже вважається не тільки знаряддям праці, але ще й засобом захисту. При цьому оборонятися можна і від реального супротивника, і від надприродних ворогів. У підсумку ніж перетворюється на магічний предмет, який вимагає до себе особливої уваги. Його треба використовувати тільки після проведення особливих ритуалів. А просто їсти з ножа – означало викликати гнів духів, які роблять людину агресивною і злою. Та й практичний сенс у такій прикметі є – адже можна банально порізатися.

На перехресті нічого не можна підбирати. Кажуть , що можна перекласти свою хвороба або нещастя на якусь річ, а потім викинути на перехрестя, де її і забере нечиста сила. Саме тому не можна брати речі на перетині доріг. Адже таким чином ви берете на себе чужі неприємності. А чим дорожче буде знайдена річ, тим серйозніше зведена на неї біда або хвороба.

Не можна ходити в одному черевику. Це дуже давня прикмета. Старі люди кажуть, що ходіня в одному тапки або черевику спричинить швидке сирітство.

Не можна виносити сміття після заходу сонця. Ця прикмета дуже популярна у чоловіків. Її знають багато, а ось коріння такого вірування відомі погано. Кажуть, що винесення сміття у вечірній час спричинить плітки. Всім стане цікаво – навіщо людина щось викидає під покровом темряви? Пильні сусіди не забудуть обговорити цю ситуацію. Також кажуть, що виносячи увечері сміття, по суті, ви викидаєте гроші. Однак логічно це пояснити неможливо.

Не можна розсипати сіль. Справа в тому, що сіль є важливим магічним елементом. За допомогою неї можна очистити чаклунські предмети. Розсипана ж по полу сіль вважається навіть захисним засобом проти нечистої сили. З іншого боку сіль є давньою приправою, вона одна з перших дозволила людині урізноманітнити смак їжі. Невипадково в багатьох культурах сіль вважалася навіть коштовністю. Побувала сіль і валютою, і консервантом для зберігання продуктів в теплих країнах. Саме тоді й зародилася прикмета, що розсипати цей цінний матеріал – погано.

Не можна свистіти в приміщенні. Здавна свист вважався зверненням до потойбічного світу і заклику нечистої сили. Така прикмета, що цікаво існує не тільки у слов’ян, але ще й у Японії. У деяких європейських країнах свист взагалі асоціюється з відьмою, рушійним її знаряддям. У Польщі та Румунії кажуть, що коли свистить дівчина, костели трясуть, а Богоматір плаче. Та й сьогодні свистунів не дуже люблять – це символ невихованості, так засуджують поганих акторів. Свист у будинку говорить про те, що не буде грошей. А от для американців ця прикмета позбавлена сенсу – вони спокійно свистять у себе в будинку.

Зустріти чорну кішку. Чорна кішка є давнім учасником забобонів, але ж ще в Стародавньому Єгипті вони шанувалися, як священні тварини. Після смерті улюбленця оплакувала вся сім’я, а потім муміфіковане тіло ховали на спеціальному цвинтарі. А страх перед чорною кішкою прийшов з Англії. Там свого часу ці тварини дуже поширилися і стали красти їжу у людей. А тих жінок, хто підгодовував бездомних кішок, стали підозрювати в чаклунстві. У результаті і самі кицьки стали чимось диявольським. У результаті цього жахливого забобони на вогнище відправляли і людей, і кішок.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: