Наскільки чисті Ваші гроші?

У Європі готівка – найбрудніший предмет щоденного вжитку. Нове дослідження MasterCard показує, що європейці вважають готівкові гроші брудними і покритими бактеріями. 57% опитаних переконані, що банкноти і монети є найменш гігієнічними серед предметів, з яким вони мають справу щодня, випереджаючи навіть поручні ескалаторів.

Незалежне дослідження, проведене вченими Оксфордського університету, показує, що європейські банкноти в середньому містять більше 26 000 бактерій, при цьому 2400 бактерій, знайдено навіть на чистих, нових банкнотах. Коментуючи результати дослідження, Ян Томпсон, професор інженерних наук в Оксфордському університеті, говорить: «Уявлення європейців про брудні готівкові гроші небезпідставні. Банкноти, які ми протестували, були покриті в середньому 11 000 бактерій, що за кількістю патогенних мікроорганізмів достатньо для передачі інфекції. Попередні дослідження банкнот виявили забруднення потенційно шкідливими бактеріями, зокрема таких видів як клебсієла і ентеробактерій, які можуть викликати серйозні захворювання у людей. Нещодавно головний лікар Англії Саллі Девіс підняла питання про серйозну загрозу все більш стійких до антибіотиків штамів бактерій. Коли банкноти проходять через таку велику кількість людей, є сенс в більш широкому дослідженні розповсюдження стійких штамів мікробів через рух банкнот по всьому світу».
Результати дослідження виявилися переконливими і демонструють невеликі відмінності по всій Європі. У всіх 15 європейських країнах, де було проведено дослідження, готівкові гроші сприймалися як найменш гігієнічний предмет – більш брудний, ніж поручні ескалатора, кнопки на платіжному терміналі і в бібліотеці.
Дженніфер Редмейкер, голова департаменту основних продуктів в MasterCard Europe додає: «Крім того, що всі 15 країн вибрали готівкові гроші як найбрудніший елемент у списку, 83% європейців вважають, що готівкові містить велику кількість збудників захворювань. Думка що в порівнянні з іншими повсякденними предметами, готівкові гроші є найбільш брудними, сьогодні дуже поширена. Тому більшість європейців вважають за краще розраховуватися карткою, так вважають це більш простим і зручним способом оплати. Справедливо зазначити, що більшість також вважає його більш гігієнічним».

У звіті представлені результати дослідження, в рамках якого було опитано близько 1000 респондентів у кожній з 15 наступних країн: Великобританія, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія, Німеччина, Голландія, Бельгія, Франція, Швейцарія, Австрія, Іспанія, Італія, Польща, Росія. Дослідження проводилося в період з 14 і по 20 грудня 2012 року. Було протестовано 25 різних банкнот 6 різних валют. З кожної банкноти були взяті десять окремих мазків. Виявилося, що самими брудними грошима в Європі є датські крони і ери. Більше мікроорганізмів – тільки на китайських юанях.

Так, на датських кронах і ерах проживає більше 40 тисяч мікроорганізмів. Примітно, що влада Данії не залишили цей факт без уваги. Вони повідомили, що раніше вже попросили вжити всіх необхідних заходів для усунення цієї неприємності. Так нові банкноти тепер покривають особливою речовиною, яке покликана забезпечити гігієнічний захист від бактерій.

Трохи менше мікробів дослідники виявили на шведських кронах – близько 39 тисяч. Найчистішими купюрами виявилися євро. Між тим, знайдене на них кількість мікробів все одно дозволяє вважати ці банкноти переносниками інфекцій. Планується провести подальші дослідження для того, щоб простежити рух стійких і небезпечних мікробів на грошових купюрах, які передаються з рук в руки по всьому світу.
 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: