Якщо ви вирішили схуднути і сіли на дієту, вам не обійтися без білка. Це будівельний матеріал нашого організму і його недолік може згубно позначитися на здоров’ї. Тому, щоб не отримати з новою фігурою неприємні наслідки, включіть в свій раціон морепродукти. Всього лише 200 грам морської риби здатні заповнити щоденну потребу організму в білку, не кажучи вже про інші корисні речовини, вітаміни і мікроелементи. Розберемося по порядку.
 
Морська або річкова?
 
Здавалося б риба є риба, яка різниця, в якій воді вона плавала. Виявляється, це теж важливо. Морська риба чистіше, вона менш схильна накопиченню отрут важких металів і радіонуклідів, не містить пестицидів, в ній більше корисних речовин. Також морепродукти практично не викликають алергії. А ще у річковій рибі бувають глисти, які можуть передаватися людині. Звичайно, це не означає, що треба переставати ловити і їсти прісноводних з наших річок і озер, головне, піддавати їх термічній обробці.
 
Легкозасвоювані білки
 
Риба тим і відрізняється від м’яса, що її білки засвоюються людським організмом набагато краще і легше, а також вона містять повний набір необхідних амінокислот. Вона краще піддається розщепленню за допомогою шлункового соку, отже, перетравлюється набагато швидше. Білок, що міститься в рибі засвоюється організмом на 93-98%, практично повністю, а ось м’ясо гірше, всього 80-89%.
 
У морській рибі вміст білка становить 20-26%, а в річковій ледве доходить до 20%. Хоча це не означає, що прісноводна риба гірше, просто її з’їсти треба трохи більший.
 
Ненасичені жири
 
Калорійність риби невелика, хоча жири в ній і міститися. Але вони корисні, жирні кислоти Омега-3 і Омега-6 потрібні нашому організму. Тому не варто боятися, що риба додасть вам зайві кілограми. Швидше навпаки, адже ми всі пам’ятаємо з дитинства, що риб’ячий жир корисний, як не дивно, але він сприяє зниженню ваги, а також зміцненню організму в цілому. Тому це правильні жири, ненасичені, а вони повинні обов’язково бути в щоденному раціоні людини.
 
Вітаміни та мікроелементи
 
Напевно, простіше сказати, чого в рибі немає, оскільки вона містить джерело корисних мікроелементів і вітамінів. Особливо морепродукти багаті йодом, тим самим, якого нам частенько не вистачає. До речі, у річковій рибі його немає. До основного списку корисних речовин входять: магній, фосфор, залізо, калій, цинк, натрій, марганець, сірка, мідь, і це ще не повний перелік. З вітамінів можна відзначити групи A, B і D.
 
Обережності!
 
Незважаючи на явну користь для організму, до морепродуктів теж треба ставитися з обережністю. Дотримуйтесь заходів безпеки: вживайте тільки свіжу рибу, обережніше з хижою морської – в ній може міститися ртуть. Якщо ви любите молюсків, теж дотримуйтесь заходів безпеки – в них можуть бути мікроскопічні паразити.
 
Правильна дієта – це як мінімум заставу красивого тіла, як максимум міцне здоров’я! Пам’ятайте, що слід ретельно підходити до вибору денного меню. Не скупіться на своє здоров’я, воно зайвим не буває . Їсти треба не тільки із задоволенням, але і з користю!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.