Нервові зриви молодої мами!

Поява маляти для багатьох мам і татів – велика радість. Приємна суєта з боку близьких і другої половинки швидко остигає, і мама залишається наодинці. Постійне прибирання, прання, готування, догляд за малюком – все перетворюється на рутину. Така праця важкий і “низькооплачувана”, результатом чого стають депресія і нервові зриви.

Найбільше страждають ті мами, які до народження малюка вели активний спосіб життя. Їм хочеться втекти туди, де немає турбот. Як же вирішити проблему нервових зривів?

По-перше, дитина – це не перешкода. Просто проблема від втоми, мокрих пелюшок і нічних криків. Пам’ятайте, що для ваших бездітних подруг ваш малюк – мила іграшка. Не бійтеся запрошувати їх до себе в гості, вони будуть раді, що не завадять вам. Нехай вони пограються з малюком, а в цей час ви трохи відпочинете.

Також буває, що сама мама заганяє себе в рамки: «Не треба! Я сама». Кілька разів почувши від неї таку фразу, близькі родичі побояться попросити вас поняньчитися з малюком хоча б дві години. Не відмовляйтеся від такої допомоги, кілька годин без дитини не зроблять вас поганою мамою. Навпаки, це привід відволіктися від потреб дитини і приділити час собі.

По-друге, немає часу на улюблене заняття. Багато недосвідчених мам ще не звикли до нової ролі і вважають, що дитина просто не дає час для їх реалізації. Якщо ви любите шити або плести, то це чудове заняття для створення нової речі – наприклад шапочки.

По-третє, закінчена кар’єра. Тепер вся ваша сім’я залежить від чоловіка і це може пригнічувати в плані фінансів. Якщо у вас є комп’ютер та інтернет, то фріланс буде вашим заробітком. Перевага такої роботи в тому, що немає ніяких рамок. Можна працювати, поки спить малюк, або раз на день, або щодня по годині,  головне – вчасно здати замовлення. Так ви допоможете хоч трохи заробити для своєї родини.

Дуже важливий сон не тільки для малюка, але і для вас. Зрозуміло, що в такий період повноцінний сон – це лише мрія. Наприклад, щоб висипатися, можна взяти на ніч малюка до себе. Так само і вдень, поки спить малюк, поспіть і ви. Завдяки повноцінному сну, у вас буде добре самопочуття і настрій доглядати за вашим малюком.

Іноді зриви відбуваються через розбещення дитини. Причина в тому, що з самого початку малюка балують і батьки і бабусі. А коли батьки помічають, що дитина поводиться егоїстично, то ставлять обмеження і правила. Буває, що зміни для дитини проходять гладко, а буває, що мамі доводиться терпіти. Особливо важко, коли малюк постійно переводить маму капризами, ниттям, розкидання їжі та іграшок. У такий період молода мама потребує допомоги: постарайтеся відпочивати щовечора від своєї дитини. Якщо є можливість залишати малюка на тата або ж родичам, то це буде хорошим рішенням проблеми.

І останнє – не забувайте про чоловіка. Незважаючи на те, що і ви втомилися будинку, втомлюється і ваш чоловік на роботі. Поставтеся з турботою до нього, вислухайте його і скажіть приємні слова. Від такої поведінки чоловік буде більше намагатися радувати вас.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: