Нормальний пульс людини! Як правильно вимірювати пульс?

Пульсом називається коливальний хвилеподібний рух судинної стінки і оточуючих тканин, яке виникає при скороченні лівого шлуночка і викликається кровотоком. Провести діагностичне дослідження пульсу можна на тих ділянках тіла, де розташовані великої артерії досить поверхово. До таких типовим місцям вимірювання відносяться скронева артерія, променева артерія, сонна артерія, артерії стегна і стопи. Вибір місця дослідження залежить від товщини жирового шару, стану судинної стінки, стану шкірних покривів.

Як правильно вимірювати пульс?

Для вірного дослідження характеристик пульсу необхідно розташувати вказівний, середній і безіменний пальці в щільно зімкнутому вигляді на досліджуваній пульсової зоні, злегка притиснути тканини до кістки або м’язів. Зазвичай дослідження необхідно повторити на симетричному ділянці тіла для порівняльного аналізу властивостей.

Нормальна частота пульсу людини

Важливою характеристикою пульсу є його частота, нормальне її значення змінюється від 60 до 90 ударів на хвилину. Значення частоти пульсу змінюється згідно статтю, віком, станом здоров’я, тренованості організму, температури повітря і багатьох інших факторів. Якщо частота пульсу перевищує позначку в 90 ударів, то такий стан носить назву тахікардії, якщо частота нижче позначки в 60 – брадикардії.

Зміна частоти скорочень може бути викликане аритмічними захворюваннями серця, передозуванням лікарських препаратів, захворюваннями інших систем і органів.

При брадикардії величина пульсу не повинна бути нижче 45 в хвилину, в зворотному випадку необхідна установка кардіостимулятора.

Рекомендовано досліджувати пульс у людини не менше 30 сек з подальшим множенням результату на два. Якщо пацієнт страждає будь-якими порушеннями ритму, пульс підраховується не менш хвилини.

Існує методика, яка поєднує одночасний підрахунок ударів на одній з артерій і факультативного підрахунку скорочень серця. У такому випадку можна виявити дефіцит пульсу, тобто відсутність при скороченні шлуночка пульсової хвилі. Таке порівняльне дослідження повинне проводитися одночасно двома медпрацівниками.

Ритм та інші характеристики пульсу

Пульсовий поштовх слідує за попереднім через рівні проміжки часу, це основний критерій нормального ритму. Різні проміжки часу говорять про аритмічні проблемах.

Однією з визначених характеристик є наповнення судини кров’ю. Якщо її кількість достатня, то наповнення називається високим, якщо навпаки – низьким. Якщо пульсовая хвиля при дослідженні визначається важко, наповнення дуже низьке, то такий пульс носить назву нитковидного. Це порушення – показання до екстреної допомоги, оскільки стан хворого дуже тяжкий, спостерігається, як правило, при шоковому стані, інтоксикації, інфарктах та інсультах, крововтратах.

Така характеристика пульсу, як напруга визначається силою натискання на стінку судини для припинення в ній пульсової хвилі. Це значення залежить від величини артеріального тиску за типом прямій залежності, тобто при підвищенні АТ підвищується і сила коливання стінки. Порівняння пульсу на симетричних ділянках необхідно для виявлення патології конкретних судин, аорти, змін властивостей судинної стінки.

Існують спеціальні медичні прилади та процедури (сфигмографія, пульсотахометрія), необхідні для постійного контролю пульсу і дослідження його властивостей протягом тривалого періоду часу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: