Обереги і талісмани.

Здавна люди використовували обереги та талісмани для надійного захисту від ворогів, неприємностей і, звичайно ж, для того, щоб у всьому супроводжувала удача.

Незважаючи на те, що обереги, талісмани і амулети є поняттями співзвучними, у них є відмінності. Якщо в ролі талісманів або амулетів можуть виступати певні предмети, які можна взяти в руки, подарувати або передати в спадщину, то у оберегів ширше значення.  

Наприклад, найпотужнішим оберегом по праву вважаються слова молитви, крім того, до них відносяться різні ритуали, певні жести і навіть явища природи (гніздо лелеки біля будинку, коник на його даху та ін.)  

Звичайно, обереги створювалися і руками людини з підручних природних матеріалів, дорогоцінних каменів, благородних металів. У стародавніх народів матеріалами для оберегів служили кігті, шерсть, ікла або шкура багатьох звірів. Як правило, вибиралися сильні і відважні тварини, вважалося, що такий оберіг наділяв свого власника хоробрістю і захищав від будь-яких ворогів.  

З давніх часів слов’янські жінки носили прикраси, але на відміну від сучасних аксесуарів, стародавні намиста, сережки, браслети або кільця виконували функцію оберігають амулетів. Чоловіки, які відправлялися в далекі країни або військові походи, надягали на шию невеликі мішечки з рідною землею або з ладаном, тобто ладанки.

В давнину виготовленням оберегів займалися спеціальні люди з стану жерців. Предмет спочатку «наповнювали силою», омиваючи в священних водах, читаючи певні молитви. Потім дарували близькій людині, щоб предмет завжди оберігав його.  

Особливо сильними оберегами вважалися предмети з натурального дерева, цей матеріал завжди вважався «живим», наповненим енергетикою, яка завжди передавалася людині, особливо тим, у кого є міцний зв’язок із силами природи.

Обереги з берези допомагали зберегти сімейні відносини, з верби – захищали здоров’я, а з сосни – відновлювали енергетичний баланс організму.  

Захисної силою славилися і всілякі вишивки, якими прикрашали рушники, рукава, воріт і поділ одягу. Не меншим захистом служили написані тексти молитов і, звичайно ж, ікони. 

Вважається, що навіть найсильніший оберіг, талісман або амулет втратить свою силу, якщо буде вкрадений, добутий будь-яким нечесним шляхом. Крім того, історія знає приклади, коли вкрадені амулети приносили горе своїм новим власникам.

Добре, якщо оберіг був подарований з любов’ю близькою людиною, ще краще – передавати такі предмети у спадок, тоді вони, лише збільшують свою захисну силу.  Бережіть себе і своїх близьких, а талісмани, обереги і амулети хай завжди допомагають вам у цьому!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: