Обрізка абрикоса!

Дерево абрикоса любить сонячне світло, але завдяки швидкому зростанню гілок відбувається сильне загущення крони дерева, що в кінцевому результаті впливає на кількість врожаю і стійкість дерева до навантаження від ваги плодів. Обрізку абрикоса проводять небагато садівників, але численні дослідження показали, що це дійсно важлива операція, що відповідає за розвиток дерева і приріст врожаю абрикоса.

Нормальною кроною дерева вважається пірамідальна, але якщо обрізка не проводилася, то вона стає широко пірамідальною, гілки відвисають, а рясні врожаї в ранньому віці призводять до всихання гілок і зниження захисту дерева відносно основних захворювань. Проводиться обрізка абрикоса навесні і восени.

Формування плодів абрикоса зазвичай відбувається на шпорцах, однорічних гілках. Короткі гілочки на більшості сортів зазвичай підсихають через кілька сезонів плодоношення, тому основним завданням обрізки цього дерева є поштовх до формування нових пагонів.

Багато садівники, проводячи обрізку абрикоса, формують крону розріджене ярусного типу. У цьому випадку для збільшення міцності дерева формують три чотири одиночні скелетні гілки, розташовані з інтервалом в 30 сантиметрів. У цьому типі крони допускається зближення лише двох, в крайньому випадку, трьох основних гілок.

Гілки першого порядку повинні знаходитися під кутом в 40-50 градусів по відношенню до скелетної гілки, їх повинно бути не менше 6 штук. У перший рік після посадки слід проводити підрізування бічних гілок на половину їх довжини, центральний провідник підрізається на 70 сантиметрів від останнього розгалуження. Між верхівками бічних гілок і верхівкою гілки лідера (або провідника) має витримуватися відстань по висоті в 20-30 сантиметрів.

Конкурентні гілки, що мають гострий кут, слід вирізати повністю, так як під основні гілки вони непридатні. Скелетні гілки повинні відходити під мінімальним кутом в 45 градусів, а вгорі крони кут відходження гілок збільшується до 60 градусів.

У наступні два роки вегетації проводять укорочення гілок по розглянутому вище методу, дотримуючись правил підрізування провідника і основних гілок крони. З початком плодоношення дерева укорочення гілок необхідно трохи послабити, а в разі швидкого розвитку бічних гілок зупиняють взагалі. Проріджування крони відбувається в основному за рахунок видалення, хворих, слабких і сухих гілок, а також через видалення гілок конкурентів. Правильна і своєчасна обрізка абрикоса навесні або восени підвищує загальну морозостійкість всього дерева.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: