Обрізка кущів чорної смородини

 
Щоб продовжити термін життя куща чорний смородини, необхідно періодично проводити обрізку гілок. Якщо ви вчасно будете видаляти  ослаблені і не плодоносять повіки, то на наступний рік на їх місці будуть виростати молоді та потужні, які будуть буквально ломитися від солодких і смачних плодів.
 
Перша обрізка відбувається відразу після посадки для того, щоб відновити рівновагу між кореневою і надземної системою куща, яка могла бути порушена через зміни місця проживання. Також це допомагає прискорити ріст пагонів надземної частини куща. Після обрізки повинні залишитися пагони розміром 15 сантиметрів з чотирма бруньками.
 
Весняна обрізка допоможе кущу сформуватися з естетичної точки зору:для цього потрібно обрізати всі дрібні гілочки та недорозвиненими пагони. З розвинених гілок залишають тільки чотири, які вдало розташовані на кущі, саме з них буде формуватися каркас для чорної смородини. Іноді доводиться двічі вкорочувати бічні гілки, щоб ті росли міцними, але з такою метою краще не обрізати верхівки. У середньому, здоровий кущ чорної смородини через п’ять років після посадки має близько двадцяти різновікових каркасних гілок.
 
По досягненні кущем віку п’яти років обрізку необхідно проводити щороку, прибираючи старі гілки, які заважають росту інших. На старих гілках обрізають кінчики для того, щоб викликати бічне відгалуження. Також видаленню підлягають молоді пошкоджені пагони, які заважають зростанню інших, і нульові пагони.
Обрізка кущів білої і червоної смородини
 
У цих ягідників каркасні гілки міцні, завдяки чому забезпечується їх зростання у висоту. Гілки, на яких зріють плоди, також існують довше, ніж у чорної смородини. Завдяки цьому обрізати даний вид ягоди потрібно не так часто,зате кущ добре плодоносить протягом семи-восьми років, якщо правильно сформувати каркас куща. Через те, що червона і біла смородина мають величезну кількість нульових пагонів, виникає необхідність щорічно їх обрізати. Але молоді гілки обрізати не можна, інакше це може призвести до втрати більшої частини врожаю.
 
Розмноження смородини
 
Саджанці смородини дуже просто розмножити на своїй присадибній ділянці, якщо ви маєте непогані кущі необхідного сорту. Якщо вони щороку приносять гарний врожай, а їх ягоди якісні та смачні, то цей кущ може йти в розмноження. Для смородини доречні два способи розмноження – живцювання і відведення.
 
Живцювання чорної смородини краще починати в другій декаді вересня, а червоної і білої – на початку. Для живців підходять товсті, здорові однорічні пагони без листків. Їх потрібно розрізати на живці розміром 20 сантиметрів і опустити у вологий перекопаний грунт. Перед морозами живці слід підгорнути, щоб зрізи були закриті шаром землі товщиною 3 сантиметри, але після відлиги навесні розкопувати їх не варто. Восени їх потрібно викопати і пересадити на нове місце, де вони незабаром приймуться.
 
Якщо ви вирішили розмножити кущ відводами, то вам слід вчинити таким чином: ранньою весною пригніть однорічні пагони, укладіть їх в канавку і закріпіть дерев’яними тримачами. Через деякий час на них з’являться бічні пагони, які необхідно підгорнути вологою землею. Коли ж пагони виростуть над землею на чверть метра,знову окучьте їх. Протягом усього літа утримуйте грунт навколо них у вологому стані. Восени відводи слід викопати, розрізати на окремі кущики і відправити на грядку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.