Оцінка монет. Як визначити вартість монети?

Оцінка монет невід’ємний атрибут нумізматики. Кожна монета має свою вартість, але не кожен може максимально точно оцінити вартість конкретної монети. Для нумізматів навіть з невеликим стажем назвати приблизну вартість не складає труднощів, а ті, хто безпосередньо пов’язаний з купівлею-продажем монет, можуть зробити це майже ідеально.

Багато починаючих колекціонерів вважають, що для правильної оцінки достатньо лише відповідних каталогів, яких зараз можна знайти безліч в Інтернеті. Насправді це не так. Оцінка монет буде проведена правильно лише в тому випадку, коли враховується не тільки каталожна вартість, а також стан монети, правильність чистки, можливий різновид, відсутність або наявність дефекту при виробництві, тенденції збільшення або зниження вартості.

Деякі антикварні магазини часто пропонують послугу з оцінки монет, причому з видачею свідоцтва про вартість. Звичайно, це маячня. На якісну оцінку навіть не розраховуйте. Для них ви клієнт, який платить гроші за те, щоб йому назвали вартість монетки, а якщо ця монетка має пристойну вартість, то у вас будуть намагатися всіма способами її викупити.

Однак, є більш простий і найголовніше безкоштовний спосіб. Вам достатньо зайти на форум нумізматів (яких не так вже й мало) і створити тему, мовляв, «оцініть монету», прикріпивши фото цієї монети. Товариші нумізмати без всяких проблем скажуть, скільки ця монета на даний момент коштує. Причому серед форумчан часто зустрічаються справжні аси нумізматики, які все життя займаються монетами.

Оцінка монет – справа цікава. Іноді непримітна дрібниця, що лежала в банці мало не півстоліття, стає багатством для її господаря, так як він отримав правильну оцінку і дізнався, що там є досить нечасті роки випусків монет. А іноді навпаки – мідний п’ятак, за який господар мав намір отримати квартиру в Києві, виявляється коштує всього лише 50 гривень.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Комментариев: 1
  1. владимир

    10 коп не магнитные 2011 год . 10 коп 1992 год брак.

Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: