Незважаючи на те, що урожай давно зібраний, осінні роботи в саду не можна вважати закінченими. В цей час важливо закласти потенціал для отримання доброго врожаю на наступний сезон. Осінній день дуже короткий, а хороша погода в цей час буває не так часто, як хотілося б, тому важливо користуватися кожним сонячним днем ​​і провести необхідні осінні роботи.  

Роботи в саду і городі восени припускають пересадку дерев і плодових чагарників, які її потребують. Пересаджувати рослини потрібно після завершення сокоруху, коли повністю опаде листя, в жовтні-листопаді (залежно від регіону).  

В цей же час можна провести обрізання ягідних чагарників – смородини, малини, ожини. Також потрібно провести останню обрізку листяних і хвойних живоплотів.  

Після закінчення листопаду потрібно згребти сухий лист і провести останню стрижку газону – в цьому випадку навесні він не втратить декоративного виду. 

Осінь – найкращий час для заготівлі живців, якщо необхідно розмножити плодові рослини. Живці заготовляють в кінці вересня – початку жовтня і прикопують їх на грядки похило. Зверху живці утеплюють товстим шаром мульчі або лапника.  

Можна вкорінювати чагарники повітряними відводами – восени нижні гілки пригнути до землі, пришпилити металевими скобами і присипати грунтом.  

Наприкінці вересня-початку жовтня можна провести посадку саджанців плодових дерев і чагарників. Коріння декоративних чагарників і багаторічних квітів потрібно мульчувати товстим шаром торфу або сухого перегною.  

Наприкінці вересня можна зробити посів багаторічних та однорічних квітів і овочів, які потребують стратифікації, для того, щоб вони раніше і дружніше зійшли навесні, посадити весняні цибулинні – тюльпани, крокуси, гіацинти, мускарі, а також озимий часник.  

Особливої ​​турботи восени вимагає теплиця – потрібно викинути старі рослини, продезінфікувати грунт від фітофторозу, а зверху вкрити її від ушкодження північних холодних вітрів і скупчень снігу.  

Якщо в саду є літня веранда, альтанка або патіо, потрібно прибрати меблі на зберігання і захистити приміщення від дощу та снігу.  

Проводячи осінні роботи в саду і городі, необхідно присвятити увагу підгодівлі й оздоровленню грунту. По грядках потрібно розсипати перегній, при необхідності внести вапно, азотно-фосфорні добрива і перекопати, не розбиваючи грудки землі – це посприяє загибелі коренів багаторічних бур’янів і збагаченню грунту киснем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.