Основи зимової риболовлі.

Зимова риболовля підходить, звичайно ж, далеко не всякому рибалці. Але все-таки є й ті, кого заворожує цей вид риболовлі, так і манить своєю атмосферою і відчуттями. Ми розповімо про основи зимової риболовлі, так сказати про основоположні принципи.  

Почати розповідь варто з одягу, адже саме він не дасть вам замерзнути в найхолодніші зимові деньки. Якщо є можливість, то найбільш правильним рішенням буде купити спеціалізовану одяг. Якщо такої можливості немає, то можна використовувати радянські ватники або військову форму (бажано на лебединому пуху). Так само потрібно подбати про наявність кишень, переважно вертикальних. Важливо пам’ятати, що одяг для активного відпочинку малопридатний, він ідеально підійде  для лижних видів спорту, а не для риболовлі, так як він накопичує ваше тепло, але не утримує його довго.  

Далі за планом – буріння лунки. А саме чому краще бурити. Кращими можна назвати фінські бури, в простолюдді – льодоруби для зимової риболовлі. Вони краще ріжуть лід, компактніше, і важать значно менше радянського.  

Важливим залишається питання: «на чому ж сидіти?». Відразу потрібно сказати, що сісти можна на все що завгодно. Але, потрібно берегти своє здоров’я, тому я рекомендую взяти з собою розкладний стілець.  

В основному рибалки беруть із собою кілька вудок. Вудка повинна легко братися рукою в рукавичці. Якщо вудка зручна лежить в рукавичці – значить вона підходить. Ще можна взяти з собою запасні котушки, щоб їх заміна не приносила багато клопоту, т.к. на морозі особливо немає можливості займатися ремонтом вудки.  

Лісочку для зимової риболовлі беремо таку: для “мормишок” беремо волосінь 0,10-0,14 мм, для блешень – 0,12-0,16 мм, для приманок розміром більше 5 см 0,16-0,2 мм.  

Наживкою на зимовій риболовлі найчастіше стають черви, мотиль або риб’яче око. Так як вода взимку каламутна, наживку кріплять не так як на звичний для літньої риболовлі гачок, а на мормишку. Або ж ловлять на блешню.  

На зимовій вудці є кивок. Але можна брати на риболовлю ще кілька, різної жорсткості. Цей елемент вудки, підбирається під вагу наживки. Наживка повинна добре грати, жилка повинна бути повністю розправлена​​, а риба клювати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: