Основні правила посіву насіння.

Посів насіння, звичайно, справа клопітка і вимагає певних знань. Але навіть новачок – городник, якщо буде дотримуватися основних правил посіву та обробітку овочевих культур, напевно зможе поласувати свіжими натуральними овочами з власного городу.

 
Перед посівом, не поспішайте перекопувати відразу всю ділянку, інакше земля буде пересихати. Спочатку підготуйте одну грядку, засійте її, потім приступайте до наступної.Якщо грунт не важкий і «не пливе», а восени Ви скопали грядку, буде достатньо лише розпушити його.
 
Грунт обробляють ретельно: грудочки повинні бути діаметром не більше 1см., а поверхня гряди – рівною. В першу чергу висівають холодостійкі і багаторічні овочі і зелень: цибулю, часник, щавель, ревінь, спаржу, редиску. Далі – відносно холодостійкі: коренеплоди,капусту, прянощі. В останню чергу теплолюбні: огірки, томати, баклажани,перець.
 
Висівають насіння у вологий грунт. Намагайтеся, щоб рядки були рівними. Для цього можна використовувати старий перевірений спосіб – «нарізка дошкою по шнуру». Дошка не тільки ущільнить дно борозни, але й насіння ляжуть рівномірно, на одну глибину.Крім того, вода з нижнього шару буде надходити на дно борозни до насіння і можна розраховувати на дружні сходи.

Якщо грунт підсихає, борозну перед самим посівом можна злегка полити водою.
 
Обов’язково дотримуйтесь норми і схеми висіву, адже певна культура має унікальну площу живлення, а підрослі рослини не повинні затінювати один одного.
 
Дрібне насіння бажано змішувати з піском у співвідношенні 1:10.
 
Досвідчені городники рекомендують заздалегідь готуватися до посівної і наклеювати насіння на смужки паперу з певним проміжком між ними. Таким чином, при посіві можна значно заощадити час.
 
Висіяне насіння зверху присипають грунтом, перегноєм або торфом.Поливати грядку зверху не потрібно, особливо якщо грунт важкий. Через таку поширену помилку, багатьом городникам потім доводиться «пробивати» грунтову кірку.Грядку вирівнюють граблями (зворотною стороною). Щоб уберегти сходи від можливих заморозків, бажано поверхню гряди крім перегною (або торфу) накрити плівкою. У міру появи сходів, одну і ту ж плівку можна переносити з однієї грядки на іншу.
 
Трапляється, що посів проведено рано, а холод раптово повертаються. У цьому випадку доведеться “рятувати” майбутній урожай, утепливши грядки синтепоном.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: