Перший принцип – розмежована сувора матеріальна відповідальність. Керівництво має обов’язково затвердити одну людину, яка буде нести повну матеріальну відповідальність за всі операції, які відбуваються в приміщенні. За всі надлишки і нестачі товарів відповідає цей же працівник.

Другий принцип – контроль і організація. Один співробітник повинен контролювати всі процеси та операції, які щодня відбуваються на складі. Також він повинен стежити за роботою інших співробітників складського приміщення.

Третій принцип – єдиновладдя. Організація процесів, контроль всіх виконуваних робіт, а також матеріальна відповідальність повинні бути покладені на одного співробітника. Це може бути начальник складу, менеджер, логіст або організатор складської діяльності. Втім, назвати спеціальність можна як завгодно, обов’язки від цього не зміняться.

Четвертий принцип – сувора матеріальна звітність в конкретний час. Цей принцип є найпростішим, але не менш важливим. Даний принцип працює дуже просто. Ось приклад: начальник складу – жінка. Вона має сильний характер, бояться її всі співробітники. Вона може стукнути кулаком по столу і сказати: «Жоден товар без документів не може бути випущений з складу!» І працівники їй підпорядковуються. Завдяки сталевим нервах і сильному характеру їй вдається управляти чоловічим колективом.

Але, як показує практика, сильний характер допомагає далеко не у всіх ситуаціях. І ось тому приклад. Машина з товаром ще не пройшла митницю, а працівники вже записали вантаж в комп’ютер. Тобто по факту він є в наявності. Природно, співробітники комерційного відділу не в курсі, що вантажівка ще не привезла товари, і почали їх розпродавати. Приходить розпорядження на склад, щоб працівники почали вантажити товари та везти їх клієнтам. Товарів, зрозуміло, ще немає на складі, а вантажівку затримали на митниці ще на три дні. Доводитися вибачатися перед клієнтами. Одна-дві такі помилки, і репутація компанії може сильно постраждати.


П’ятий принцип – організація складської діяльності. Діяльність складського приміщення обов’язково потрібно ретельно спланувати. Все залежить від самого складу. Найбільш поширена помилка – товар прибуває на склад, а начальник вперше чує, що сьогодні товар мав приїхати. Для нього це справжній сюрприз і проблема. Місце для вантажу не підготовлене, складські стелажі зайняті, необхідної кількості працівників немає. І потрібно за кілька хвилин вирішити, де товар буде знаходитися, як його правильно розташувати і т.п.

Шостий принцип – метод руху цінних речей на території складу. Найбільш поширений – це метод FIFO. Але на деяких складах можуть застосовуватися й інші. Найголовніше завдання – чітко визначити метод. Працівники складу вже точно будуть знати, як чинити в тій чи іншій ситуації.

Сьомий принцип – правильне розташування цінних речей. Слід знати, що правильне розташування цінностей на складі сприяє швидкому пошуку і значно спрощує процеси, які відбуваються в приміщенні.

Восьмий принцип – регулярне проведення інвентаризації. Не потрібно думати, що інвентаризація – це звичайна ревізія, яка допомагає виявити відсутні товари. Її мета – аналіз результатів трудової діяльності. З її допомогою оцінюють ефективність складських операцій. Саме інвентаризація допоможе виявити погану роботу комірників і недостатню організацію складських процесів. Інвентаризацію бажано проводити регулярно.

Дев’ятий принцип – графік присутності співробітників на складі. Повинна бути написана чітка інструкція про те, хто, з якого приводу і в який час може знаходитися в складському приміщенні. Інструкцію повинні виконувати всі, навіть начальник складу і керівництво компанії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.