Основні секрети довгого і здорового життя

Секрети довголіття корисно дізнатися у людей похилого віку, які зберегли до старості міцне здоров’я, ясний розум і повні ідей та енергії. Які звички для них природні, яким правилам вони слідують все своє життя?

Ось деякі поради довгожителів для міцного здоров’я та довгого, здорового життя.

Правило один раз в день

Один раз в день потіємо. Всі опитані довгожителі заявили, що, щонайменше, 1 раз на день вони сильно потіли – під час швидкої ходьби, бігу, рубки дров, танцю або…

Один раз в день відчуваємо голод. Не потрібно поспішати перекушувати, якщо не відчуваєте голоду. Не обов’язково харчуватися строго по годинах. Важливо хоча б один раз в день гарненько зголодніти. Найкращий апетит після прогулянки на свіжому повітрі або роботи в саду.

Один раз в день фізично втомлюємося. Рух змушує «текти» енергії. Непорушність – суть смерті, рух – суть життя. У кожному віці свої можливості для фізичної праці, занять фізкультурою, прогулянки. Для когось працювати цілий день на дачі цілком під силу, комусь помити підлогу важко, але обов’язково потрібно зробити те, що нелегко, від чого втомлюєтеся фізично.

Правило робити регулярно

Посміхатися. Гарний настрій сприяє здоров’ю і зберігає його в тілі, в психіці, в душі. Сварки з родичами та сусідами, драми в телевізорі, переживання через дрібниці призводять до хвороб серця і проблем з нервами і судинами.

Вживати “живі” кисломолочні продукти. Готувати самостійно кисляк, домашній сир або йогурт з незбираного молока та харчуватися цими продуктами.

Обмежувати споживання солодощів, солі, жирного, спиртного. Солодощі та жирна їжа змушують набирати вагу, що шкідливо для здоров’я. Сіль підвищує тиск, спиртне шкідливе для печінки і заважає організму засвоювати вітаміни. Повністю обмежити спиртне лікарі не рекомендують. Найбільш здоровий варіант – червоне вино. У невеликих дозах воно корисне для серця.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: