Особливості цегляної кладки. Види цегляної кладки.

Зовнішні стіни, що споруджуються з цегли, роблять наступних типорозмірів по товщині: в одну цеглину, у півтора цегли, в дві цеглини. Потрібну товщину підбирають залежно від мінімальних і переважаючих зимових температур. Щоб забезпечити міцність стіни, здійснюють перев’язку швів. Є два способи перев’язки швів – багаторядні і однорядна. В багаторядної системі перев’язка найбільш проста. Вона рекомендована як основна при зведенні стін більшості будинків. При однорядною ж перев’язці кожен ряд цеглин перев’язується окремо. При будь-якому способі перев’язки товщина швів повинна становити 8-10 міліметрів.

Через кожні 2-4 ряду необхідно перевіряти і підтримувати строгу горизонтальність цегляної кладки. Якщо потрібно, то на етапі відразу після зведення її можна ще підправити. Для цього можна зменшити або ж збільшити товщину шва.

Кладка стін завжди починається з поперечикового ряду. Вона ведеться від кута лицьової версти. Кожен край віконних і дверних прорізів вимагає встановлення двох дерев’яних пробок з кожного боку. Ці пробки утворюють каркас-коробку, яка буде обрамляти віконний або дверний проріз і відокремлювати його від цегляної кладки. Розмір дерев’яних пробок повинен становити півцеглини. Пробки, в ім’я збереження, необхідно обгорнути одним шаром руберойду. Всю коробку теж треба обернути руберойдом.
Тепер про спосіб кладки. Розчин для кладки цегли піддається на стінку з ящика. Ящик краще підбирати з невисокими бортами і достатньої площі для забору розчину лопаткою. Отже, розчин розстилається лопаткою-ковшем у формі випуклої грядочки. Попередньо треба встановити цеглини навзнаки на стіні для ложкових рядів по дві штуки і вздовж стіни довгою стороною. Для точкових рядів ж довгу сторону розташовують уздовж і поруч майбутньої стіни. Отже, треба чергувати ложкові і точкових ряди в процесі кладки. При зведенні стіни строго дотримуються вертикальність і горизонтальність рядів; стежать також і за лицьовою поверхнею стіни. Щоб відбувалося краще зчеплення розчину з цеглою (це найбільше справедливо для спекотної погоди), цегла бажано перед самою укладанням змочувати водою. Це – основні рекомендації, які справедливі для всіх видів кладки цегли.

Якщо стіни треба буде обштукатурити надалі, то кладку ведуть таким чином, що у самої поверхні стіни залишають невеликі поглиблення між цеглою (глибиною 1-1,5 см). Ці поглиблення дозволять штукатурці чудово зчіплюється зі стіною.

Для викладання масивних кам’яно-цегляних стін потрібно застосовувати холодні розчини. Для тонких же стін, в яких фактор теплового опору грає важливу роль, слід використовувати пластичні теплі розчини. Теплі розчини іменуються так через те, що в них пісок замінюється такими наповнювачами, мають відмінні теплоізоляційні якості: пемза, зола, розмелений туф, доменний або паливний шлаки і т. д. Якщо замінник відмінно розмелений, то пісок не додають зовсім. Якщо ж у розмолотої масі помічені великі частки не повністю розмеленого утепленого заповнювача, то додають невелику частку піску. Якщо, крім теплих заповнювачів розчину, таку стіну обробляють достатнім по товщині шаром штукатурки (яка, як відомо, володіє хорошими теплоізоляційними властивостями), то стіна виходить досить теплою.

Щоб встановити віконні і дверні коробки, в кладці потрібно залишити достатні за розміром отвори. Прорізи робляться з виділеними чвертями. Проріз повинні бути перекриті Клінчатим, рядовими цегляними або залізобетонними перемичками. Щоб встановити рядові перемички, в самому верху отвору потрібно влаштувати опалубку з дощок. Дошки повинні бути завтовшки 4-5 см. На дошки укладається розчин товщиною в 20 мм. На цей розчин укладають арматуру. В якості арматури підійде кругла 4-6-мілііметровая арматура або ж пачечная сталь. Кількість арматурних стрижнів підбирають за наступним правилом: один стрижень на півцеглини товщини стіни.

Кінці арматури повинні лежати в стіні на глибину в 25-30 см. Таким же самим способом утворюють і клинчасті перемички в раніше встановленої для цього опалубці. Цегла ставитися на ребро від краю до середини перемичок. Однак цей цегла ставлять під деяким нахилом у краю. Таким чином створюється розпір-клин, що зміцнює конструкцію. Перемички допускається робити з просмолених дощок. Товщина дощок – 5-6 см. Кінці дощок, природно, повинні бути заклублени в стіни на 15-25см.
Дуже популярною є полегшена кладка з цегли з повітряним проміжком. Така кладка складається з зовнішньої стіни в півцеглини, за якою слідує повітряний проміжок. Цей повітряний проміжок закривається з внутрішньої сторони будинку стіною в один або півтора цегли. Кожні 3-6 рядів обидві стіни повинні бути перев’язані. Перев’язка обох стінок робиться або за допомогою поперечикового ряду, «перекинутого» мостом уздовж всієї стіни і з’єднує ці стіни, або арматурою, розташованої поперек стіни. В якості арматури беруть сталеві стрижні, які розташовують з кроком в півметра. Щоб поліпшити зчеплення арматури з розчином, стрижні краще не доводити до краю стіни приблизно на 4-5 см з кожного боку.

Полегшена цегельна кладка може зводитися із застосуванням плитного утеплювача. Вона являє собою звичайну кладку, яка облицьовується всередині утеплювачем. Утворюється 2-4-сантиметровий зазор. До цегляній кладці плитні утеплювачі кріпляться дерев’яними рейками, які прибиваються до пробок. Пробки закладені в кладку.

Як плитного утеплювача найчастіше вибирають мінеральну вату, газобетон, пінопласт, пінополістирол або фіброліт. При 30-и градусах морозу необхідна для комфортного проживання теплоізоляція може бути утворена стінами товщиною в 1,5 цегли і плитним утеплювачем товщиною у 8 см. Якщо ж стіни викладалися з саману, то досить і 25 см товщини стіни при тій же самій товщині утеплювача . Отже, застосування пустотілої цегли знижує потребу в матеріалах в півтора рази. Крім того, знижується навантаження на фундамент. Таке рішення буде ідеальним для невеликих одноповерхових будинків.

Можна вибудувати також полегшену кладку з двох стінок, які з’єднані діафрагмами. Між цими стінками встановлюється утеплювач. Через кожні 3-5 рядів стіни пов’язані точкових цегляними рядами. В якості утеплювачів використовувані ті ж матеріали, що застосовуються для колодцевой кладки. Кожна з цих двох стін зводиться товщиною в 25 см. Між ними викладають перегородки. Типова товщина перегородки – півцеглини або чверть цегли. Якщо перегородка в довжину перевищує 1,5 м, то проводять армування сталевим дротом товщиною в 2-4 мм. Готову кладку, для кращих захисних і теплоізоляційних властивостей, штукатурять цементно-піщаним розчином з обох сторін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: