Психіку людини потрібно берегти змалку, адже нерідко на дитину обрушується по-справжньому дорослае навантаження. Батьки не завжди помічають, що їх чадо відчуває страхи, хвилювання і тривогу.

Відчуття самотності

Дитині здається, що вона віддаляється від близьких і абсолютно губиться серед великої групи людей.

Відчуття невпевненості

У дитини з’являються комплекси, відчуття незграбності в присутності людей, із якими колись стосунки були легкими. Виникає сором’язливість і неповороткість. На питання дитина відповідає коротко і недоречно.

Проблеми з увагою і пам’яттю

Дитина швидко забуває, про що говорила, не концентрує увагу на розмові, перебиває бесіду іншими непов’язаними думками, доручення або завдання відразу ж забуває.

Відсутність бажання спілкуватися

Дитина йде в себе, віддаляється від близьких, не хоче спілкуватися з однолітками. У неї з’являється дратівливість, особливо коли оточуючі звертають на неї увагу. Коли дитині дзвонять, вона просить батьків сказати, що її немає вдома.

Стомленість та порушення сну

Дитина відчуває виснаженість і відсутність сил. Відчуває себе повністю вичавленою, однак, все одно не може заснути. Вранці спить довго, навмисно просипає перші уроки, щоб не ходити в школу.

Зміни настрою

У дитини часто змінюється настрій: він може «стрибати» від веселого до плаксивого.

Запальність і прискіпливість

З’являється неможливість контролювати свої емоції: дитина всьому прискіпується, по будь-якому приводу виходить з себе, огризається.

Хвилювання

Поводиться неспокійно: то совається, то смикає щось в руках. Спостерігається ефект руху заради руху: він просто не може всидіти на місці – так і хоче встати і втекти.

Гіперактивність

Коли підліток відчуває стрес, він часто знаходить собі різні заняття, підсвідомо намагаючись переключитися на інші речі. Так він ухиляється від домашніх доручень, займається очевидно марними справами.

Поганий апетит

Буденні речі перетворюються на справжню проблему. Дитина може забути поїсти, а може, навпаки, харчуватися всім підряд абсолютно безсистемно.

Боязнь тиші

Дитина починає уникати тиші: вона раз у раз включає телевізор або музику або ж безперервно говорить зі своїми друзями.

Підвищена увага до своєї зовнішності

Стрес може виражатися в надмірній увазі до свого одягу, підвищеною турботі про зовнішність, перевдяганнями по кілька разів на день. Часто спостерігається бажання кардинально змінити свою зовнішність.

Навіть при наявності однієї з перерахованих ознак потрібно бити тривогу. Вчасно підключившись, ви зможете своїми силами допомогти дитині впоратися зі складним періодом в його житті. Якщо самостійно це не виходить, краще буде звернутися до дитячого або підліткового психолога. Спільними діями, грамотним і терплячим ставленням ви, без сумніву, зможете ефективно вирішити цю проблему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.