Пальчикова гімнастика допоможе розвитку мови маляти.

Щоб малюк заговорив раніше, розвивайте дрібну моторику: фахівці стверджують, що вона тісно пов’язана з центрами мови

Купуйте маленькі дзиги і навчіть дитину запускати їх пальчиками.

Скажіть малюкові, щоб плескав у долоні разом з вами. Задавайте темп (повільний і швидкий) а також гучність (тихіше і сильніше).

Нехай зобразить крокуючого чоловічка – пройдеться по столу вказівним і середнім пальчиками – однієї й іншої ручки. Спершу повільно, а потім бігом.

Навчіть малюка показувати окремо тільки один пальчик (спочатку великий, потім вказівний), потім вказівний і середній, а після – три, чотири, п’ять … Ще одне завдання: поставити ліктики на стіл і помахати тільки пальчиками.

Нехай збере всі пальчики в пучку, а потім швидко розкриє її. Спочатку потрібно спробувати робити цю вправу кожною ручкою окремо, а потім обома разом.

Нехай великий пальчик по черзі “привітається” з усіма іншими, доторкнувшись до них.

Кисті обох ручок потрібно з’єднати так, щоб пальчики збіглися, а потім розсунути їх, після чого схрестити.

Добре розвиває моторику нанизування кілець на штир пірамідки, а також великих бус і гудзиків на товсту нитку.

Покажіть, як зав’язувати вузли і бантики на товстій мотузці, шнурі або стрічці. Якщо у нього це поки не виходить, нехай спробує розв’язати їх, потягнувши за кінчик.

Навчайте малюка застібати ґудзики, гачки, замочки, блискавки, кнопки, закручувати кришки, а також заводити машинки ключиком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: