Пальмова олія – продукт, одержуваний з м’якоті плодів пальми. Вона виростає в Південній Америці, Африці та Азії. Має червоний (помаранчевий) колір, своєрідний приємний запах, консистенція або тверда, або напіврідк .Пальмова олія широко використовується в харчовій промисловості для виробництва різних жирів. У нього багато привабливих для харчової промисловості властивостей – стійкість до окислення, збалансований склад жирних кислот.

Існує два види цього масла – харчове і технічне (що застосовується у виробництві косметичних засобів і мила). Також існує і більш дороге ядропальмовое масло (з насіння пальми), у якого смак і запах нагадують горіх.

Підставою для визначення пальмового масла як шкідливого, служить температура його плавлення. Вона вища, ніж 36,6 – нормальна температура людського тіла. Отже, робиться висновок, що таке масло всередині організму погано перетравлюється і поживні речовини з нього не засвоюються.

А от деякі науковці вважають, що пальмова олія – найбагатше джерело вітаміну Е, і з цілого ряду харчових продуктів виключати його не можна. Але й вони відзначають, що вживання екзотичних олій у продуктах харчування має бути обмеженим.

Дані про шкоду, зокрема, про канцерогенність пальмової олії не мають під собою наукової основи . Це не доведено дослідженнями – тобто, попросту, це масова істерія, у якої зовсім інша підстава.

Справа в тому, що пальмова олія один час була популярним компонентом дитячих поживних сумішей. Вона є джерелом пальмітинової кислоти, для того, щоб наблизити їх склад до грудного молока. У ній пальмітинова кислота міститься в досить великій кількості (20-25%). Але, згідно з проведеними дослідженнями, пальмітинова кислота з пальмового масла засвоюється організмом набагато гірше. Вона погіршує травлення і знижує засвоюваність кальцію в організмі дитини.

І, тим не менш, до складу деяких дитячих сумішей вона входить – проведені клінічні випробування довели, що в строгому дозуванні і відстеженні якості продукту, додавання пальмової олії в формулу суміші для грудних немовлят безпечно.

Достовірних відомостей про шкоду пальмовї олії для дорослих людей – немає. У допустимих межах воно відіграє свою позитивну роль – зокрема, лікарі рекомендують його спортсменам, як натуральне джерело коензиму Q10 для серця. Але – дорослим, а не немовлятам.

На користь цього продукту також можна сказати, що він має природне походження. Жителі південних країн вживали його в їжу здавна. І не відчували ніяких негативних реакцій, які б загрожували нашим громадянам .

Якщо все ж ви вважаєте, що пальмова олія шкідлива, і рішуче проти того, щоб вживати її в їжу, уважно прочитуйте етикетки. Намагайтеся використовувати продукцію, вироблену відомою компанією, що піклується про свою репутацію.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.