Пам’ятки Києва.

Київ – славне місто, розташований в центральній частині Східної Європи. На гербі міста зображений Архангел Михаїл. Місто поділено на лівий і правий береги річкою Дніпро, і має вигідне географічне розташування. Особливим об’єктом інтересу служать пам’ятки Києва, яких тут безліч.

Для повного ознайомлення з історичної, культурної, архітектурної частиною Києва не вистачить і тижня. Цікаво, що багато історичних місць, улюблені туристами, розташовані в центрі міста, а тому їх можна відвідати, не вдаючись до постійних переїздів в транспорті.

Андріївський узвіз

Це багате історією місце в столиці України – друге за відвідуваністю після Хрещатика. Він простягається від Володимирської вулиці до Десятинної та Контрактової площі, що розташована на Подолі. Вулиця має багату історію, до того ж вона одна з найстаріших у місті. Цікаво, що верхній відрізок вулиці був за часів Київської Русі, з’єднував у той час Старий Київ з Подолом.

 

Андріївська церква

Андріївський узвіз – справжнісінький музей. Андріївська церква, зведена за указом Катерини II, є одним із знаменитих місць, розташованих на Андріївському узвозі. Церква будувалася за архітектурним проектом В. Растреллі. Трохи нижче церкви розташувалися скульптури героям п’єси Івана Кавалерідзе «За двома зайцями» – Свириду Голохвастову та Проні Прокопівні.

Золоті ворота

Золоті ворота являють собою пам’ятка фортифікаційного будівництва 12 сторіччя. Це один з небагатьох пам’яток старого Києва, що збереглися до нашого часу. Золоті ворота були зведені в 1164 році, після закінчення будівництва оборонних валів Нового міста. Місце обов’язково варто відвідати, оскільки тут можна перейнятися духом витоків міста.

Києво-Печерська Свято-Успенська Лавра

Лавра знаходиться на Правобережжі Дніпра. Лавра – почесне звання, що присуджується виключно великим монастирям з великим духовним значенням. Сьогодні Києво-Печерська Лавра – комплекс церков, монастирів. Історія говорить про те, що перші монахи в Лаврі селилися в 1051 році, в печерах, звідки і пішла назва. Лавра має величезне духовне значення, а тому варто неодмінно тут побувати.

Хрещатик

Головною вулицею Києва є Хрещатик, відомий і улюблений корінними киянами і туристами як місце для вихідних прогулянок. Хрещатик розташовується неподалік від місця, де відбувалося хрещення сім’ї князя Володимира Великого (звідси з’явилося назва вулиці). Хрещатик хоча і не є довгою вулицею (протяжність всього 1,2 кілометра), але славиться своєю шириною, простором, так як ширина становить 75 метрів. Варто відзначити, що Хрещатик стає пішохідною зоною в суботу та неділю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: