Однією з причин зростаючої популярності павуків, в якості домашньої тваринки є те, що вони є не надто вибагливими тваринами. Кілька простих правил, і ваш павук проживе довге і щасливе життя.

 
Температура
Температуру в тераріумі варто тримати в діапазоні від +25 до +27 0С. Найкраще мати термостат з постійною температурою. Найбільш небезпечно зниження температури для павуків, що сильно наїлися, так як в їх шлунку можуть початися гнильні процеси. Молодняк краще утримувати при підвищенній температури до 30 градусів – ростуть вони значно інтенсивніше. Але варто враховувати, що чим вища температура, тим швидше протікає метаболізм, павук швидше росте, швидше дозріває і … швидше помирає. Так що думайте самі, чи варто підвищувати температуру вашому звірові.
Вологість
Основа успішного змісту павуків – це правильно підібрана вологість повітря. Справа в тому, що при низькій вологості, виникають складнощі з линянням, а павуки, якi родом iз тропічних лісів, просто загинуить,якщо у повiтрi буде недостатньо води. Для павуків пустельно-чагарникових зон рекомендується відносна вологість – 55-75%, а для тропічних дощових лісів – 75-90% (дорослі особини здатні переносити відсутність вологи на протязі місяця). У тераріумі має бути присутнi контейнер з вологим мохом,або ж просто ванночка з водою або в крайньому випадку, підстилка, яка повинна обприскуватися щодня ручним пульверизатором.Надмірна вологість може привести до масового розвитку цвілевих грибів і бактерій, багато видів яких небезпечні для членистоногих (грибкові захворювання покровів тіла і дихальних органів).
Годування
Основна їжа тарантулiв – живі комахи відповідного розміру. Як було сказано, павуки хапають усе, що рухається, якщо це все не більше їх самих. Великі особини можуть їсти дрібних хребетних (голі мишенята), невеликих жаб. Молодих павуків починають годувати з 1-3-х денного віку молоддю цвіркунів, дрозофіли, новонародженими борошняними хробаками. Дорослих павуків годують дорослими цвіркунами, кониками, великими видами екзотичних тарганів і т.п. Кормова комаха має становити від 1 4 до 1 3 від розміру тіла павука. Все це можна знайти на Пташиному ринку або замовити, іноді в зоомагазинах. Годувати великих павуків краще один раз в тиждень, даючи за раз по одній жабі, мишці (розміром приблизно 2/3 тіла павука) або декілька мармурових тарганів чи цвіркунів. Молоденьких павучків я годую за принципом – з’їв, отримай ще – задаючи відразу від одного до п’яти дрібних тарганів чи якийсь інший корм (цвіркуни, дрозофіла) контролюю поїдання через день, до тих пір, поки павучок не почне відмовлятися від запропонованого корму.
Найлегше годувати павуків тарганами, вони невибагливі в їжі, якщо їх забудеш погодувати, не поїдають один одного як цвіркуни.Частота годування – 2 рази на тиждень для молодих, , і 1 раз на 8-10 днів для дорослих. Більш часте годування необхідно перед розмноженням. Не з’їдену їжу, нехай навіть живу, слід виймати. Так як ситий павук може отримати стрес через активність великого цвіркуна або таргана, а в момент линьки велика комаха здатна зашкодити його ще не отверділому покрову.Також часто буває, що павуки не хочуть, їсти запропонований корм, це може бути перед линянням Відмова від корму може тривати у молоді до трьох тижнів, у дорослих птахоїдів набагато більше. Голодування до двох місяців властиво майже кожному павукові розміром від чотирьох сантиметрів. Наявність поїлки з водою в таких випадках обов’язково. Вода в поїлці завжди має бути чистою. Найпростіша поїлка являє собою звичайну кришку від скляної банки наповнену кип’яченою або відстояною водою. Для того, щоб павук не перевернув поїлки можна покласти в неї камінчик, зробивши її важче.
Цвіркунів і тарганів для годування екзотичних тварин продають на ринку в основному в упаковках по 50-100 штук. Для разового і навіть тижневого годування павука цього надто багато тому доводиться їх зберігати у себе вдома. Для такої кількості прекрасно підійде скляна літрова банка, в неї потрібно покласти приблизно на третину щільно подрiбненого папіру, в цілях створити їм укриття. Края банки зсередини намазуються вазеліном приблизно на 3-4 сантиметри (ну зісковзують таргани з вазеліну і не можуть розбігтися по квартирі) і просто треба витрусити всiх комах, яких ви придбали. Годувати їх достатньо два рази на тиждень залишками з Вашого столу або більш цивілізовано – фрукти, овочі, хліб. Корм задається з таким розрахунком, щоб за ніч він весь був з’їдений, в іншому випадку він почне гнити, і смердіти, а це нікому не сподобається. Поїти тарганів необов’язково, їм достатньо тієї вологи, що міститься в кормі.
Освітлення
Майже однозначно можна сказати, що додаткове світло в тераріумі не потрібно. Виняток може становити присутність джерела світла в якості підігріву, але слід пам’ятати, що перегрів для павука неприпустимий. У такому випадку, лампа для освітлення повинна бути низьковольтної, 15-25 ват, не більше. Червоне світло павуки не бачать, і тому для спостереження за їх природною поведінкою можна рекомендувати червону лампу (втім, як і для решти нічних тварин). Якщо тераріум оформлений рослинами, то слід використовувати флуоресцентну лампу, що дає повний спектр (лампа денного світла або біолампами). З приводу користі від опромінення павуків ультрафіолетом думки вкрай суперечливі я б навіть сказала, дуже. Через перегрів не можна тримати тераріум з павуком на сонячному світлі. У сонячний день птахоїд на сонечку “згорить” за 15-20 хвилин. А взагалі, переважна більшість павуків веде нічний спосіб життя і до світла абсолютно невибагливі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.