Переваги та недоліки пароварок.

Електричні пароварки останнім часом набули великої популярності у цінителів здорового способу життя, а також у тих, хто дотримується будь-якої дієти за медичними показаннями. Наприклад, вживання продуктів, приготованих на пару, показано при наявності захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, підшлункової залози.

Переваги приготування їжі в пароварці

 1. Сучасні пароварки не виділяють шкідливе електромагнітне випромінювання на відміну від мікрохвильовок.
 2. Їжа, приготована в них, по максимуму зберігає у своєму складі вітаміни і мікроелементи. Навіть при відварювання продуктів з водою з них вимиваються деякі корисні речовини. У пароварці такого не відбувається. Тому такі побутові прилади відмінно підійдуть для приготування дієтичних страв.
 3. Нові моделі пароварок багатофункціональні. Їх можна використовувати як для приготування їжі, так і для стерилізації посуду.
 4. Процес приготування їжі в пароварці автоматизований. Так, достатньо всього лише задати потрібну програму і виставити таймер.
 5. В пароварці допускається приготувати кількох різних страв одночасно. Наприклад, в нижньому контейнері можна розмістити котлети (або просто шматочки м’яса), а у верхньому нарізані овочі.
 6. Продукти в процесі приготування таким способом зберігають свій природний вигляд.
 7. Страви, приготовані в пароварці, володіють меншою калорійністю. Наприклад, 100 грам смажених яловичих котлет забезпечують надходження в організм 370 кілокалорій. Якщо їх приготувати в електричній пароварці, то калорійність страви знизиться до 180 кілокалорій.
 8. Для приготування страв у пароварці не потрібно застосування будь-яких особливих кулінарних навичок.

Недоліки використання пароварок

 • Страви, приготовані таким способом, не мають «золотої скоринки», одержуваної в процесі смаження.
 • Пароварка, як і будь-який інший побутовий прилад, вимагає наявності певного місця для її зберігання.
 • Після приготування лотки приладу слід мити, що займає деякий час.
 • У процесі роботи пароварка споживає значну кількість електроенергії.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: