Переваги та недоліки світлодіодних ламп освітлення!

З моменту початку використання електрики для освітлення процес модернізації приладів, використовуваних як світильників, тільки набирає обертів. На його початку упор робився на яскравість і природність освітлення, тепер же на передньому плані – економічність і ефективність.

За останні кілька років в наших будинках і квартирах різко збільшилася кількість приладів, які споживають електроенергію, а ось потужність мереж і кількість виробленої енергії залишилися приблизно на тому ж рівні. Тому гостро стало питання саме економії електроенергії: промисловість випускає побутову техніку зі зниженим енергоспоживанням, постійно лунають заклики вимикати непотрібні прилади і, звичайно, впритул вивчається проблема економічного освітлення.

Сьогодні на ринку світлотехніки пропонуються освітлювальні прилади на будь-який смак. Придбати можна лампи самих різних характеристик і призначень. І, звичайно, як у будь-якого товару, у кожного виду ламп свої плюси і мінуси. Все більш популярними стають світлодіодні лампи, що складаються з світловипромінювальних діодів. Раніше їх можна було побачити тільки в якості індикаторів та на світлодіодних табло – наприклад, на стадіонах. Але поступово потужність світлодіодів все збільшується, і сьогодні вже пропонуються світлодіодні лампочки.

Переваги світлодіодних ламп

Звичайно, перше – і найголовніше – це економічність. Світлодіодна лампа витрачає в 20 разів менше електроенергії для того, щоб забезпечити освітленість таку ж, як звичайна лампочка.

Завдяки тому, що світлодіод – це кристал, в ньому немає частин, що б’ються і перегорають, забезпечується довгий термін служби – до ста тисяч годин. При звичайному використанні лампа в кімнаті горить близько 4 годин на добу, а, значить, світлодіодна лампа при такому ж режимі використання буде працювати більше 68 років. Звичайно, все залежить від якості лампи та умов використання. Ринок затоплений дешевими світлодіодними лампами, які не витримують і декількох місяців роботи – при тому, що якісні лампи дійсно працюють дуже довго.

Світлодіоди стійкі до ударів, вібрації і низьких температур, що дозволяє використовувати їх не тільки в приміщенні, але і в якості вуличного освітлення.

У складі світлових діодів немає токсичних матеріалів – наприклад, ртуті. Тому утилізація відпрацьованих світлодіодів не вимагає ніяких додаткових витрат.

Відсутність ультрафіолетового випромінювання. Ця особливість дуже важлива при використанні світлодіодних провідників для освітлення окремих деталей або об’єктів. Адже ультрафіолетове випромінювання викликає нагрівання і вигорання оббивки меблів, фарби на картинах тощо.

Недоліки світлодіодів

Перший і найголовніший недолік – вартість. Якщо порівнювати з іншими лампами, то вона на порядок вище їх вартості. Але, якщо врахувати зекономлені гроші на оплату електроенергії, на обслуговування та утилізацію, то окупність такої лампи складе близько трьох-п’яти років.

Ще одна особливість – світлодіодні лампи не можна встановлювати в закриті світильники, оскільки в них немає доступу повітрю. Хоча світлодіод гріється практично непомітно, але сьогоднішні потужні світлодіоди гріються набагато сильніше, і для охолодження мають радіатор. Справа в тому, що при температурі вище 60°С світлодіод виходить з ладу мутніє, і світло її стає вже не таким яскравим. Тобто не можна буде використовувати світлодіоди в приміщеннях з високою вологістю і при високій температурі.

Світлодіодна лампа має спрямоване світло – до 120°С. Щоб отримати розсіяне освітлення, використовуються спеціальні фільтри. Вони ж трохи знижують яскравість світла. Хоча, з іншого боку, спрямоване світло буде корисне при висвітленні окремих предметів і частин інтер’єру.

Вага світлодіодної лампи досить відчутна – особливо потужних по яскравості. Основна частина цієї ваги припадає на радіатор.

Переваги та недоліки світлодіодних ламп для освітлення допоможуть визначити, якого типу лампу купити. Вибір залежить від того, де і яким чином лампа буде використовуватися як основне чи допоміжне світло, в приміщенні або на вулиці, як звичайний світильник чи як елемент декору. А для того, щоб прилади працювали довше, потрібно вибирати якісний продукт і слідувати інструкції по застосуванню.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: