Перша допомога при переломі!

Якщо ви впали і відчули різкий біль або насилу можете поворухнути забитою кінцівкою, не соромтеся викликати “швидку допомогу”.   Ніхто не дорікне вас, не звинуватить у неправдивому виклику.  

Однак варто знати: біль може з’явитися не відразу, навіть якщо кістка тріснула.   Якщо ви відчуваєте тупу біль, спостерігаєте припухлість у місці удару і синець, але при цьому всі деталі “механізму” знаходяться на своїх місцях і без проблем рухаються, як і раніше, то це простий забій.  

Розтягнення виглядає приблизно так само, але біль при ньому посильніше. І те, й інше проходить приблизно за тиждень. Потрібно прикладати до травмованого місця холодне, щоб зменшити набряк, а вдень носити еластичний бинт. Можна користуватися відповідною маззю.   

При вивиху зміщуються суглобові кістки, і тому кінцівку виглядають неприродно: скажімо, стопа явно зміщена, рука вивернута в лікті і т.п. Біль посилюється, якщо спробувати повернути порушеннях в нормальне положення.  Самостійно цього робити не можна, і не дозволяйте ніяким “умільцям”, окрім лікаря, вправляти вам вивих. Тим більше нічого не слід вживати самим при відкритому переломі. Крім одного: слід якомога швидше зупинити кров. Робиться це за допомогою джгута, який накладається вище рани і затягується до тих пір, поки шкіра не побіліє.  

Закритий перелом можна і не помітити. Але пройде якийсь час, і ви неодмінно відчуєте біль. Негайно вирушайте до лікаря, щоб уникнути того, що кістка зростеться неправильно.  

Більше 80 відсотків переломів трапляються з людьми, що впали біля власного будинку. Мабуть, відбувається ослаблення уваги від свідомості того, що небезпека вже позаду,  

За статистикою, половина травмованих в результаті падіння в ожеледь – люди в нетверезому стані.  

Шансів вивихнути руку в сім разів більше, ніж ногу.  

При травмі від падіння потрібно протягом двох днів прикладати до постраждалого місця лід. Саме шматки льоду, загорнуті в целофановий пакет, а не, наприклад, мокру ганчірочку.   Якщо набряк все ж не проходить, необхідно поспішити до лікаря! Якщо набряк проходить, можна переходити до теплових процедур – ванна з морською сіллю. А також до мазей, кремів, лікуванню струмами УВЧ – за призначенням лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: