Перша допомога при травмах у дітей!

Приблизно після 8-місячного віку малюки стають надзвичайно активними. Медики рекомендують у жодному разі не обмежувати дитину в його бажанні пізнання навколишнього світу, оскільки це може сильно загальмувати його психо-фізичний розвиток. Проте у ряді випадків подібна активність небезпечна для малюка. Його все важче і важче захистити від можливих трав, незважаючи на всі старання батьків. Тут, перш за все, йде мова про різні незначны порізи подряпини, синячки, удари, невеликі гематоми і ін.

Отримати подібні травми у дитини є маса шансів: біг – впав, потягнувся за кошеням – отримав подряпину, стрибнув з драбинки – утворився синяк. Такі випадки часті і батьки повинні бути не тільки до них готові, а й знати, як правильно обробляти отриману травму, від тяжкості якої залежатиме чи потрібно звертатися за подальшою допомогою до лікаря чи ні.

Кілька порад батькам про те, яким чином надавати першу медичну допомогу дитині

Подряпини, садна, порізи. В першу чергу необхідно обробити ранку, щоб уникнути можливого потрапляння в неї інфекції. Притиснувши шматочок марлі або ватного диска, змоченого в перекису, потрібно деякий час потримати його на ранці, трохи натискаючи. Як тільки кров зупиниться, потрібно застосувати наявну бактерицидну дію.

Лікарі не рекомендують використовувати «зеленку», яка сильно підсушує, тим самим порушуючи шкірний покрив дітей. Не слід використовувати і мазі з антибіотиками, оскільки вони застосовуються виключно для травм, які мають ускладнення. Як правило, лікарі рекомендують використовувати серебровмістні мазі, які володіють відмінною вбираючою активністю.

Сильні забиті місця швидко формують гематому. Щоб не допустити можливих ускладнень, до синців потрібно терміново покласти холод. Підійде все: рушник, змочений у крижаній воді, лід, заморожені продукти. Все це утримується на забитті 10-15 хвилин. Потім з деякою періодичністю прикладати і далі, протягом декількох годин.

Якщо забій незначний, то через 3-4 години можна змастити синяк якою-небудь розсмоктувальної маззю, на кшталт “троксевазином”.

Дитячу невідкладну потрібно викликати у випадках, якщо:

  • незважаючи на всі зусилля, кров не зупиняється і має яскраво-червоний колір (можливо, пошкоджена артерія),
  • якщо поріз розташовується близько до зап’ястя (можливі пошкодження нервів і сухожиль), 
  • якщо в отриману рану потрапили сторонні (а, можливо, заражені) тіла. У такому разі в майбутньому можливе запалення. дитина повчив сильний удар головою, наслідком якого може бути струс мозку (симптоми: запаморочення, нудота, блювота та ін.).
  • якщо ранка розташовується в роті.
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: