Перша стрижка дитини!

З давніх часів існує таке повір’я, що якщо малюка перший раз постригти під нуль, то потім його волосся буде рости красивими і густими. Також вважалося, що перший раз стригти дитину треба не раніше року. Оскільки волосся людини в собі несе його енергетику, якщо обстригти їх, то на організм дитини можна накликати хвороби.Інші вважали, що до року підстригти волосся – це «відрізати язик», тобто, ви порушуєте розвиток мовлення дитини, і вона не заговорить ще довго.

 
Чи так вже важливо, коли перший раз підстригти дитини? Наші предки дуже багато чого робили з обстриженими пасмами дітей. Наприклад, щоб у майбутньому волосся було густим, вони топили волосся у воді, ховали за стельову балку або за тин або закопували в мурашник. Майже скрізь волосся малюка вважалися ознакою щастя і багатства. Дитина, яка народилася з густою, красивою шевелюрою,була символом щастя й удачі.
 
Тепер треба підійти до першої стрижки малюка по-науковому. Перш за все, волосся, з фізіологічної точки зору, є частиною організму. Волосся у будь-якої дитини буде рівно стільки, скільки у нього волосяних цибулин. З наукової точки зору, стригти або не стригти малюка до року, великої ролі не грає. На якості або на густоті волосся це відбитися не може. Кількість і якість волосся залежить від догляду за малюком, від харчування і від здоров’я дитини. Як правило, дітки з’являються на світ з пушком на голові. Воно поступово оновлюється. Бувають такі малюки, які вже при народженні мають густе волоссячко. Якщо мама і тато не забобонні, тоді підстригти малюка в перший раз можна до року. Фахівці говорять, що дитині треба першу стрижку робити вже після сорокового дня, коли він уже досить зміцнів.
 
Педіатри вважають, що кращий спосіб зміцнити волосся малюка – це правильно і регулярно їх розчісувати. Процедуру розчісування треба проводити щовечора. Волосся спочатку розчісують вліво, потім вправо, потім проти зростання, а після цього укладають їх у напрямку. Подібне розчісування робить волосся сильніше і міцніше, стимулює  зростання,тому що кровообіг збагачує киснем цибулини.
 
Також дуже важливим є правильний вибір дитячої гребінця. Він повинен бути зроблена з натурального матеріалу.Найкращий варіант – гребінець з дерева.
 
З точки зору науки, першу стрижку не можна робити під нуль. Фахівці говорять, що подібна стрижка може бути причиною подразнення на ніжній шкірі. Більш того, вона в собі несе ризик пошкодження цибулин. Тому для першої стрижки малюка можна лише прибрати чубок.Це збереже зір дитини.
 
Що можна сказати з приводу першої стрижки волосся дівчаток? Фахівці вважають, що до чотирьох років не варто відрощувати довге волосся. Волосся в цей період поки не до кінця зміцніло.Адже довге волосся – це шпильки, затискачі, пов’язки. Природно, вони будуть дуже красиво виглядати на голові дівчинки, але постійно затягнуте волосся стає більш тонкими, рідкісними і після себе залишають місця з тонким пушком. Іноді такі зони відновити буває неможливо.
 
Але всі малюки індивідуальні. Тому якщо у дитини густе і міцне волосся,то його можна залишити.Вирішувати повинні батьки. Найголовніше, коли настане час першої стрижки малюка, треба постаратися, щоб вся ця процедура для нього пройшла спокійно.
 
Що можна сказати з приводу першої стрижки малюка у перукарні? Мами,ніколи в руках не тримали перукарські ножиці, довіряють першу стрижку дитини фахівцеві. Потрапивши в нову обстановку, малюк починає нервувати і турбуватися,доставляючи клопоти перукарю і мамі. Щоб процес стрижки пройшов спокійно, треба підготуватися. Наприклад,можна сходити з малюком в перукарню, щоб зробити собі зачіску. Малюк звикне до обстановки навколишніх предметів і зрозуміє, що до чого. Побачивши, якою після стрижки стала мама, дитина охочіше піде до перукаря.
 
Щоб під час стрижки маляті було комфортно, візьміть з собою його улюблені іграшки. У західних країнах давно існують дитячі перукарні. Там крісла схожі на трон принцес або на сидіння автомобіля, а фени та гребінця замасковані під красиві іграшки. У нашій країні подібні салони вже стали з’являтися, однак їхні послуги дуже дорогі.
 
Як підстригти малюка вдома? Мами вважають, що дитину підстригти дуже складно. Але якщо знати деякі прості прийоми, можна підстригти так само добре,як в перукарні. Адже домашня атмосфера не буде турбувати дитину. Дитина буде себе почувати в повній безпеці в маминих руках. Більш того, ваша любов набагато важливіше таланту фахівця.
 
Для того щоб постригти малюка, вам потрібна буде гребінець, розпилювач з водою і ножиці. Запам’ятайте простий прийом. Намочіть волосся, потім розчешіть вниз, і між вказівним і середнім пальцями затисніть локон, швидко,але акуратно кінець пасма підстрижіть.
 
Дотримуйтесь цих порад, і процедура стрижки пройде для малюка без сліз:
 
Для початку посадіть малюка на коліна бабусі або татові.
 
Оскільки дитина може сіпнутися під час стрижки, у ножиць повинні бути тупі кінці.
 
Бажано перетворити стрижку в гру, долучити ведмежат, ляльок та солдатиків.
 
Малюкові на одному місці висидіти складно. Він, швидше за все, буде весь час рухатися. Будьте до цього готові.
 
Діти дуже бояться, коли ножиці наближаються до вушків. Тому краще відволікти малюка переглядом мультика.
 
Найкраще почати стрижку з найбільш проблемних зон. Якщо дитина втомиться або запротестує, все одно найголовніше вже зроблено буде.
 
Будьте в собі впевнені. Малюк не повинен бачити ваше хвилювання. Ваш настрійробить великий вплив на його поведінку.
 
Коли закінчите стригти, похваліть малюка.
 
Запросіть знайомих, щоб вони подивилися, яким красивим тепер стала дитина.
 
Невеликі хитрощі при стрижці волосся і ваш малюк буде виглядати чарівно!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: