Багато хто не знає коли і як проводити підгортання картоплі, і чи варто проводити цю додаткову роботу. Так, це робити потрібно, причому кілька разів – деякі проводять за сезон три-чотири підгортання.

Підгортання – це процес присипки розпушеним грунтом нижній частині стебел рослини. Така операція необхідна для поліпшення проникнення кисню до бульб, а це в свою чергу благотворно впливає на розвиток бульб. Давно відомо, що зростання бульб відбувається на невелику глибину, близько 15 сантиметрів, але підгортання дозволяє добре розвивати столони, які ростуть вшир, в результаті підвищується врожайність картоплі, а також його товарний вигляд.

При підгортанні грунт повинен бути вологим, можна проводити роботи через деякий час після дощу або після ранкової роси. Якщо ж цю рекомендацію не врахувати і засипати рослини гарячої грунтом, то можна погубити весь урожай. Тому роботу слід проводити в похмурий день або коли температура повітря мінімальна (ранок чи вечір). Якщо стоїть спека, при можливості площі картоплі перед підгортанням необхідно полити.

Перший раз картоплю підгортають після появи сходів. Не варто боятися, що паростки не проб’ються крізь товщу землі, вони прекрасно впораються з цим, а коренева система при обробці добре розвиватиметься і утворює додаткові пагони. До всього слід додати, що проводяси підгортання, ви знищите бур’яни, які витягають з грунту корисні речовини необхідні для росту і розвитку картоплі.


При досягненні стеблами картоплі висоти 30 сантиметрів проводять другу обробку. Спочатку проводять прополку, а потім нижню частину кущів обсипають землею.

При наявності важкої грунту, особливо коли ваша ділянка знаходиться в північних районах країни, підгортання проводять кілька разів за сезон. Якщо ви живете в північній частині, проводите ці роботи два рази на сезон. Повторю вище сказане, робіть цю роботу після дощу, коли волога повністю вбереться в землю.

Підгортання картоплі мотоблоком

Зараз багато городників мають у своєму розпорядженні малі засоби механізації – мотоблоки. З його допомогою підгортати картоплю набагато швидше. Цієї техніки на ринку вистачає, деякі навіть збирають їх своїми руками.

При використанні мотоблока на нього встановлюють декілька робочих органів. Спереду ставлять розпушувачі, а тому підгортач, при проходці засипає кущі. Підгортач можна використовувати один, а можна три. Для обробки мотоблоком слід витримувати однакову відстань між рядами рослин.

Деякі городники підгортають картоплю під плуг (розорювання), принцип роботи багато в чому схожий з обробкою землі за допомогою мотоблока. Однак це важка фізична праця, адже плужок необхідно тягати між рядами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.