Підготовка плодових дерев до зими – утеплення , обв’язка?

Існує кілька етапів підготовки плодових дерев до зими. Одні з них це утеплення коренів і обв’язка від гризунів. Але щоб поєднати побільше користі і заощадити свій час, так, ще й допомогти нашим вихованцям, одночасно проведемо підгодівлю. За зиму добрива розчинятися і розподілятися в периметрі крони.
 
У першу чергу утеплення землі пристовбурного кола вимагають молоді дерева. Для прикладу взята яблуня. Звичайно, можна просто насипати землі сантиметрів 6-8, тільки взяти її не коло самого дерева, а з міжрядь. Але ми ж хочемо робити як краще. Тому беремо жмені 2 фосфорного добриві, і калійного. Можна посипати землю попелом, теж добре. Так само візьмемо Гумміомі (або що подібне). Але ж ще хотілося б профілактику від хвороб зробити.
 
При підготовці плодових дерев до зими цю роль виконає Фітоспорін – обприскуємо ним. Це недорого, але ой як ефективно. Бризкаємо так само Гуммі, відмінний засіб від стресів, вони ж і у рослин бувають.
 
А от тепер і насипаємо земельки, перегною, компосту сантиметрів 8 така мульча зіграє роль не тільки утеплювача, але й підгодівлі, захисту від бур’янів.  Ні в якому разі не трамбують, структура повинна бути повітряною, проникною. У ній швидко почнуть працювати бактерії і мікроорганізми, збирати рослинні залишки хробаки.

Хробаки – це наші перші помічники. Саме вони втягують рослинні залишки в землю, там все переробляють. Саме вони допомагають в першу чергу відновитися нашій виснаженій землі.
 
Наступний етап – побілка. Це важливий захід щодо захисту кори від сонячних опіків, а значить від пошкоджень. Є різні розчини та склади, але головна задумка у них одна – не дати корі перегріватися в морозні сонячні дні.
 
І, звичайно ж, при підготовці плодових дерев до зими потрібно подбати про захист від гризунів (зайців, мишей або ще когось з вашої місцевості). Найкраще провести підв’язку підручними матеріалами (НЕ плівкою) на висоту не менше 1,5 метра. Чому так високо – а якщо випаде сніг, то заєць зможе дістати. Та й зайці нині великі зустрічаються. 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: