Підвищене газоутворення.

Підвищене газоутворення – це поширена проблема, яка докучає чи не 99,99% населення земної кулі. Ще не біда, коли живіт пучить час від часу, як буває у свята – від гастрономічного достатку. А ось часті епізоди метеоризму вельми відчутно знижують якість життя і обмежують нашу активність. Але за благополуччя і самопочуття варто боротися. Отже, як впоратися з підвищеним газоутворенням?

Шукаємо причину підвищеного газоутворення

Підвищене газоутворення часто супроводжується болем, здуттям живота та іншими неприємними симптомами диспепсії. Причина цього болю – спазм гладких м’язів кишечника, безпосередньо зв’язаний з підвищеним газоутворенням. Він проявляється здуттям живота, відчуттям важкості, відрижкою, нудотою, діареєю або запором. Больові відчуття, знову таки, посилює метеоризм: у цій ситуації він вже може бути як причиною, так і наслідком спазму.

Перш за все, причиною цьому можуть бути неякісні або шкідливі продукти: живіт нам таким чином “мститься”.

В меню були тільки свіжі продукти, чому ж так скрутило живіт ?! Крім фаст-фуду, функціональний розлад травлення, і, як наслідок – підвищене газоутворення, може бути спровоковано переїданням, стресами, а також зловживанням спиртними напоями. Також трапляються і парадоксальні ситуації – причиною підвищеного газоутворення може бути різкий перехід на “гіперздорову” дієту, що складається з редисочки, помидорчиків і огірочків. Знайома ситуація: ми критично виглядаємо в дзеркало, та не радіємо побаченому і вирішуємо зав’язати з колишнім способом життя – різко переводимо себе на дієтичний режим. В меню – свіженькі овочі і фрукти, свіжовичавлені соки літрами, вегетаріанське харчування…

Однак замість очікуваного поліпшення самопочуття раптом отримуємо проблеми з травленням. Та такі, що через підвищене газоутворення і в люди не вийдеш. Всьому провиною різка зміна раціону і режиму харчування: травна система відвикла від великої кількості клітковини і не може адаптуватися до перетравлювання такої кількості здорової їжі.

Підвищене газоутворення: що робити?

Розуміння механізмів і причин розвитку метеоризму допоможе вам тримати ситуацію під контролем. Регулюючи свій раціон, зводячи до мінімуму споживання продуктів шкідливого харчування і напоїв, ви з часом зможете позбутися від здуття живота та інших неприємних симптомів диспепсії.

Відстежуйте прогрес дієти – ведення щоденника харчування може також допомогти мінімізувати газоутворення. Цей метод хороший у визначенні продуктів, що провокують газоутворення. За допомогою щоденника харчування також можна визначити продукти, які знімають симптоми метеоризму. Усуваючи один за іншим фактори підвищеного газоутворення, ви звузите список необхідних дієтичних змін і збалансуєте раціон, що само по собі в майбутньому вже стане профілактикою підвищеного газоутворення.

Стрес, як вже згадувалося, є ще одним поширеним винуватцем здуття живота. Тому боріться з ним! Знімаючи стрес шляхом різних технік релаксації – масажу, йоги та ароматерапії – ви, таким чином, зможете знизити ризик підвищеного газоутворення.

Спорт і фізична активність – ще один метод, який вб’є двох зайців одразу: зніме стрес і знизить газоутворення. Хоча активність – це зовсім не те, чого хочеться при підвищеному газоутворення, все ж таки постарайтеся поліпшити функцію травлення хоча б пішою прогулянкою. В ідеалі ви повинні прагнути присвячувати як мінімум 30 хвилин в день вправам. Підходить все: ходьба, біг , плавання, йога та пілатес – це прийнятні варіанти, які допоможуть полегшити симптоми метеоризму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: