Піфагор!

Стародавня Греція явила світу безліч видатних людей, одним з яких по праву можна назвати відомого математика, філософа, проповідника – Піфагора, який жив у 6 столітті до нашої ери. Бути лютим прихильником своїх ідей і переконань навіть у той час було не легко – Піфагор був змушений покинути Грецію і влаштуватися в південній Італії.

Чому люди досі вважають його вчення чимось незвичайним? Піфагор вірив у переселення душ і безсмертя. Якщо сказати по-іншому – він вважав, що після смерті людська душа, яка не потрапила в рай, повинна вселитися в тілі іншої людини або тварини. Саме з цього Піфагор забороняв своїм учням вживати в їжу м’ясо і робити богам жертвопринесення тваринами.

Піфагорійці, тобто послідовники Піфагора, дотримувалися ще цілий ряд інших строгих правил. Ось деякі з них: слід було не пити вино і зберігати мовчання.

Цілком можливо, окремі ідеї знаменитого філософа здаються наївними і безглуздими, хоча при цьому варто пам’ятати – Піфагор вніс значний внесок у науку. Він математично розрахував, що висота звуку струни залежить від її довжини. Звідси Піфагор розвинув теорію гармонії і став наполягати на тому, що основа всього у Всесвіті – це числа.

Послідовники Піфагора виробили теорію щодо Сонячної системи. Тут їх ідеї були недалекі від істини. За їхніми припущеннями Земля була куля, яка обертається навколо світила.

Так само Піфагор відомий ще нам зі шкільної лави – адже саме там, у шкільних підручниках згадана знаменита теорема Піфагора, яка визначає співвідношення сторін у прямокутному трикутнику.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: