Піраміда Хеопса, вона ж Піраміда Хуфу, вона ж Велика піраміда, по праву займає почесне перше місце в списку чудес світу. Вік цієї величної будови вже давно переступив за 3 тисячі років, а ми досі не змогли розгадати всі її таємниці.
Велика піраміда Хеопса – найдавніший пам’ятник архітектури і єдине добре збережене чудо світу, чий вид і донині вражає уяву найдосвідченіших туристів. Та не тільки простих людей притягує своєю історією дана споруда: вчені ніяк не можуть зійтися в думці з питань його будівництва і призначення.

Як відомо, піраміди Стародавнього Єгипту споруджувалися фараонами за життя і служили їх гробницями або усипальницями після смерті. Цей традиційний спосіб є однією з численних форм увічнення пам’яті. Піраміда Хеопса була першою в своєму роді і отримала ім’я на честь свого творця – Хеопса (Хуфу на егип.), Другого фараона четвертої династії Давнього Єгипту (пр. 2551-2528 до н. Е..). Закладена піраміда була недалеко від Гізи (місто, розташоване в передмісті Каїра), а будівництво її тривало імовірно 20 років і закінчилося в 2550 році до нашої ери.

Для створення цієї гігантської гробниці було використано неймовірно величезну кількість матеріалу. Піраміда складається з граніту і вапняку, загальна її вага становить понад 6 мільйонів тонн, а блоків налічується не менше 2 мільйонів. Кожен камінь був майстерно оброблений так, що при відсутності будь-якого сполучного компонента блоки ідеально прилягають один до одного (навіть у наш вік технічних проривів та інновацій надзвичайно складно домогтися такого результату, чим же користувалися 4 тисячоліття тому?).
Також єгиптологів і інших учених не залишає у спокої той факт, що ущелині, звідки доставляли камінь для будівництва, знаходилося в понад тисячу кілометрів від піраміди, а, отже, існував, мабуть, якийсь ефективний спосіб транспортування. Висловлювалося безліч припущень з цього приводу, аж до участі в цій кампанії неземних істот.
На сьогоднішній день висота піраміди складає близько 138 метрів, а вихідна приймається приблизно на 8 метрів вище (верхівка трохи зруйнувалася, і на ній утворився майданчик). Спочатку піраміда не була ступінчастою, її боки були гладкі, покриті шліфованими кам’яними плитами, які впродовж століть піддавалися ерозії і розграбуванням.
В геометрії піраміди Хеопса можна зустріти відношення розмірів і пропорції, рівні числу Пі чи дотримання правила золотого перетину. Можливо, це простий збіг, оскільки геометрія інших єгипетських пірамід такого не повторює. Але прихильники теорії позаземного втручання вважають, що піраміду Хеопса побудували інопланетні істоти, а люди тільки намагалися її скопіювати.
У внутрішньому оздобленні особливий інтерес представляють три кімнати: палата фараона, палата цариці і камера, розташована на самому дні піраміди. Остання видовбана в скелі і знаходиться нижче рівня землі. Її будівництво з якихось невідомих причин незакінчене.
Приміщення піраміди Хеопса нічим не обставлені і не декоровані, що породжує у єгиптологів сумніви в істинному її призначення, так як всі інші єгипетські піраміди багато і майстерно прикрашені, а стіни їх рясніють письменами і фресками. Більш того, з усипальниць цариці і фараона в північному і південному напрямах виходять вузькі канали, імовірно вентиляційні. Але в інших пірамідах подібних «комунікацій» знайдено не було.
Існує думка, що піраміда Хеопса насправді була давньоєгипетської обсерваторією або навіть спеціальним місцем для зв’язку з інопланетянами. Так чи інакше, піраміда Хеопса, незалежно від того, хто її побудував і навіщо, є справжнім витвором мистецтва, яке неодмінно варто побачити.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.