Пітниця у немовлят!

Пітниця у немовлят – це часте явище, спровоковане самими ж батьками. Через побоювання, що їх улюблене дитя замерзне, починається посилене його сповивання і одягання в теплі костюмчики навіть вдома.

Надмірне укутування малюка призводить до появи потнички на його тілі. Так само пітниця може виникнути, якщо батьки не купають малюка кожен день. Особливо часто вона виникає в літній період. Шкіра малюків дуже ніжна, чутлива, внаслідок чого на ній з’являються червоні цятки у вигляді висипу. Вона вражає найчастіше за все ту частину тіла малюка, на якій виступає піт: шия, ручки і ніжки дитини на згинах.    

З народженням дитини ви багато чого дізнаєтеся про захворювання дітей. А також зіткнетеся з масою інших, так би мовити, проблем. Чого тільки коштує процес привчання до горщика. Але мами на те й мами, що вони на все готові заради своїх дітей і ніщо їм не страшно.

Необхідно своєчасно позбавлятися від цієї висипки, так як вона може привести до свербіння і запалення шкіри. Для профілактики виникнення пітниці необхідно дитини купати один раз в день, влітку частіше, особливо якщо карапузові це приносить задоволення. При купанні рекомендується використовувати відвари трав ромашки, череди, слабкий розчинин марганцівки. Після цієї процедури малюка необхідно акуратно промокнути м’якеньким рушником, осушуючи при цьому його шкіру. Після обробити всі складочки дитячою присипкою, спеціальною маззю або дитячим маслом.      

Потрошку треба і загартовувати малюка. Літо – найзручніша для цього пора. При перевдяганні малюка, при зміні памперса, можна залишити його на 5-6 хвилин голеньким. В цей час є можливість матусі зробити йому масаж і гімнастику, дитина проведе цікаво час і не встигне переохолодитися.    

Малюк не повинен постійно перебувати в одноразових підгузниках, в них жарко і тому може з’явитися не тільки пітниця, але і попрілості в паховій області. Одягати їх краще тільки на ніч і на прогулянку.    

Боячись переохолодити малюка, батьки навіть вдома влітку надягають на них чепчики, це призводить до появи потнички на голові. Ну як рекомендують дитячі лікарі, чепчик необхідний, тільки після купання. У прохолодних приміщеннях дитину одягають тепліше, але на ньому не повинно бути багато одежинок, тіло його має дихати. Одяг дітворі в такому віці рекомендують шити з натуральних тканин.    

Якщо ви побачили відхилення, в стані здоров’я свого малюка, необхідно звернутися до дільничного педіатра: у разі необхідності він направить вас на консультацію до фахівця, який призначить лікування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: