Півкопійки СРСР 1925, 1927 і 1928 роки!

Однією з найцікавіших монет епохи СРСР, є монета мідні півкопійки, що випускалися всього три роки – в 1925, 1927 і 1928 роках. Більше в обігу монет номіналом менше ніж копійка не було (хотіли ще в 1961 році зробити подібне, але не стали). Монета номіналом півкопійки має вельми простий дизайн. На одній стороні напис «полкопейки» і рік, а на іншій великими літерами «СССР» і напис «пролетарии всех стран соединяйтесь». Розмір цієї монети відповідає 1\2 копійки періоду правління Миколи ІІ.

Півкопійки СРСР 1925 року. Зустрічається частіше інших років. Практично у будь-якого колекціонера вона є в колекції. Середня ринкова ціна близько 1-1,5 $ за штуку. При бажанні можна знайти в стані XF (майже ідеальну).

Півкопійки СРСР 1927. Не часто зустрічається монета, але й не рідкісна. Середня ціна 1.5-3 $ за штуку.

Півкопійки СРСР 1928 року. Відносно рідкісна монета. Середня ціна 3-7 $ залежно від стану.

Ще буквально років десять тому півкопійки вважалися не частими, але сьогодні їх у величезних кількостях викопують із землі любителі пошуку з металлодетектором. Стан багатьох залишає бажати кращого, але навіть і з землі можуть бути монети гідної якості в натуральній патині (особливо якщо знайдені в піску).

Цікаво відзначити, що серед півкопійочних монет немає різновидів, тобто скільки монета коштує, стільки вона і коштує, в каталоги різновидів заглядати марно. Хоча, можливо ви будете першим, хто знайде різновид.

При покупці монет «півкопійки» часто можна бачити, що 1925 рік можуть дати бонусом на додачу до 1928 року. Але зручніше відразу ж купити всі три монети в одного продавця, особливо якщо всі три монети мають однаковий відтінок поверхні (щоб виглядали красиво в колекції).

Ще цікаво таке – за допомогою цих монет можна вигравати у суперечках. Наприклад, питаєте у людини, яка довго жила в СРСР – а чи були в радянські часи монети гідністю менше ніж одна копійка? У 99,9 %  відповідь буде НІ. Ось тут ви з ним і поспорьте і покажіть монету, де написано «півкопійки» і «СРСР»!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: