Півник акваріумна рибка.

Півник – рибка відома всім акваріумистам своїми бійцівськими якостями і неабиякою красою, яка буде битися навіть зі своїм відображенням у дзеркалі до повної знемоги.  Півник рибка, тримання якої разом з іншими рибками іноді просто неможливо або дуже важке.   Бійцівська рибка півник просто не може жити в одному акваріумі з іншими акваріумними рибками.   

Батьківщина рибки півник Південно-Східна Азія. У Таїланді, оцінивши найсильнішу агресивність самців, по відношенню один до одного, почали виводити спеціальну породу. Ну а потім навіть почали влаштовувати бої рибок півників. Уявляєте, всім відомі півнячі бої, тільки в акваріумі. З грошовими ставками природно.  

Забарвлення рибки абсолютно різноманітне. Існують одноколірні, двоколірні і багатобарвні форми. У кольорах присутні практично всі кольори веселки і їх відтінки. Колір залежить і від стану риби. Якщо вона збуджена перед боєм, то забарвлення посилюється і стає більш насиченим. Посилюється забарвлення і під час нересту. Самець яскравіше забарвлений і крупніший. Самка має менш яскраве забарвлення і розмір, і більш короткі плавники. Розмір різний, іноді досягають 10 сантиметрів, це залежить від різновиду.

Живуть зазвичай риби півники близько трьох років. Скільки вони проживуть максимально, безпосередньо залежить від умов утримання, догляду, і від перенесених захворювань.

Ця акваріумна риба відноситься до лабірінтовим. Вона має не тільки жаберное дихання, але і спеціальний орган дихання званий лабірінтовим. Це такий цікавий спеціальний орган, що з’явився у деяких видів лабіринтових риб в процесі еволюції. У цьому органі відбувається насичення крові повітрям, який риба заковтує ротом. Ну і, отже, риба з лабірінтовою системою дихання набагато менше залежить від кількості кисню розчиненого у воді.   Всі лабірінтовие дуже невибагливі і маловимогливі до якості води. Це дуже полегшує утримання півників в акваріумі, вони не потребують різних фільтрів і аерації води. Для створення оптимальних умов утримання бажано підтримувати температури води в межах 24 – 28 градусів. Дуже легко переносять зниження температури до 18 градусів.  

Хоча вони дуже невибагливі до якості води, оптимальна жорсткість в межах від 4 до 15, оптимальна кислотність в межах від 6,0 до 7,5. Потрібно завжди пам’ятати, що від того, наскільки оптимальні умови утримання залежить, скільки живуть рибки півники, і до якого розміру виростають. Для однієї дорослої особини потрібно життєвий простір в розмірі трьох – чотирьох літрів води. З цього треба виходити при виборі розмірів акваріума.

Чим годувати рибку півника.

Ці акваріумні риби всеїдні. Можна використовувати будь-який заморожений, сухий або живий корм. Переважніше годувати їх живим кормом. Мотилем, трубочником або зоопланктоном. Можна давати дощових черв’яків. Як і для годівлі будь-яких всеїдних риб бажано годувати їх усіма видами кормів, а не тільки сухим кормом. Принцип годування такий же, як і для інших риб.   Кількість повинна бути такою, щоб корм з’їдався повністю хвилин за п’ятнадцять. Не можна перегодовувати, інакше це призведе до ожиріння. Раз в тиждень влаштовувати розвантажувальні дні. Годувати 1 – 2 рази на день. Нез’їдений корм відразу прибирати і в наступну годівлю трохи зменшувати порцію, визначаючи, таким чином, дослідним шляхом потрібну кількість корму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: