Пиво – користь чи шкода?

До пива неможливо ставитися байдуже. Його або люблять, або на дух не переносять. Ще кілька років тому вважалося, що пиво – виключно чоловічий напій. Але останнім часом пиво полюбили і жінки.
 
Ще в 60 – ті роки минулого століття між лікарями розгорнулися дебати про шкоду або користь пива. До спільної думки так і не прийшли, але «страшилки» про пиво продовжують жити і донині. Насправді пиво, яке виробляють зараз, зовсім не те, що було 30 років тому. Змінилися технології, якість сировини. Якщо не зловживати їм то, можна сказати, пиво – корисний напій. Правда, визначити його «міру» не так просто.
 
Пиво на відміну від горілки має складний склад. У ньому міститься 3-4,5% вуглеводів, 3-4,5 % алкоголю, 0,2-0,65 % азотовмісних речовин і 91-93% води.
 
На думку лікарів і знавців пива, найбільший інтерес представляють саме малі складові. Це мінеральні сполуки, вітаміни і органічні кислоти. Найбільше у пиві калія – від 200 до 450 мг/л, що на 20-30% задовольняє добову потребу людини в цьому мікроелементі. За умови, що він випиває в добу не менше 1 л пива. А ось натрію дуже мало – близько 50 мг/л. Тому хворим на гіпертонію, нужденним в обмеженні натрію, пиво тільки в невеликих дозах не зашкодить. За вмістом кальцію, магнію, свинцю, заліза, міді, цинку та інших мікроелементів пиво не відрізняється від фруктових соків і молока. Вітаміни надходять у пиво із солоду. Якісний солод – джерело вітамінів. Особливо багато – групи В і С.
 
Якщо випити за день 1 л пива, то на 40-60 % вкриється добова потреба у вітамінах групи В і на 70-80 % – в аскорбінової кислоти. Усі вітаміни в пиві представлені так, що чудово засвоюються організмом. Органічні кислоти присутні в пиві у вигляді солей. Завдяки їм, пиво має здатність пригнічувати ріст і розмноження багатьох хвороботворних мікробів. Тому пиво приносить полегшення хворим остеопорозом, а іноді призводить до повного одужання. Тому, для літніх людей щоденна пляшка пива – справжні ліки.

Добру службу послужить цей напій і хворим остеохондрозом. Оскільки благотворно впливає на хребет. Ще в пиві, як і у виноградному вині, є дуже корисні для здоров’я фенольні сполуки. Вони надають і лікувальне, і загальний профілактичний вплив. У темних сортах пива фенольних сполук більше, так що якщо хочете отримувати від пива не лише задоволення, а й користь, майте на увазі, що темне корисніше.
 
Однак при багатьох корисних властивостях пиво робить і шкідливий вплив на організм. Так, в ньому виявлені біогенні аміни, які при вживанні пива у великих кількостях підвищують артеріальний тиск, викликають головний біль. Широко поширена помилкова думка про те, що пиво призводить до повноти через його нібито дуже високої калорійності. Насправді калорійність пива в 2 рази нижче калорійності молока. Вона така ж, як у фруктових соків, – від 350 до 450 ккал/л. А від цих напоїв ще ніхто не розтовстів. Справа зовсім в іншому. Пиво здорово підвищує апетит, що призводить до переїдання і зайвої ваги. Як хочеться з пивком чогось смачненького! Чи не правда?
 
Відомі випадки захворювання пивним алкоголізмом. Зауважу, щоб стати пивним алкоголіком, доведеться докласти чималих зусиль. Чи легко щодня випивати від 5 до 10 л пива протягом багатьох і багатьох років? Перш ніж людина стане справжнім пивним алкоголіком, дуже велика ймовірність, що його чекає передчасна кончина від ураження нирок і печінки. Небезпека в іншому. «Невинна» любов до пива нерідко переходить в любов до міцніших напоїв. Тут вже доведеться лікуватися від справжнього алкоголізму по повній програмі.
 
Пити чи не пити? Ось у чому питання. І справа суто особиста …

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: