В сучасних умовах планування особистого фінансового господарства – один з основоположних навичок успішної людини. Ті, хто воліє витрачати наявні грошові кошти за принципом «прийшов – побачив – купив», – приречені на вічне здивування при погляді на гаманець або залишок по карті.

Щоб уникнути негативних наслідків недоцільного витрачання особистих фінансів, постарайтеся усвідомити одну просту річ – гроші люблять рахунок. Для того щоб почати планувати власні доходи і витрати, зверніться для початку до власних постійних потреб, які вимагають щомісячних більш-менш фіксованих вкладень. Це можуть бути виплати по кредитах, оплата комунальних послуг, витрати на харчування, освіта та розваги.

Чи можна заощадити на цих здавалося б обов’язкових витратах? Звичайно. Найпростіше економити тим, хто за родом своєї діяльності так чи інакше пов’язаний з фінансами або бухгалтерією, оскільки ці люди звикли вважати всі «грошово-цифрові» потоки, що протікають в поле їхнього зору. Іншим залишається чесно поговорити із собою по душам і приступити до фінансового самоосвіти. Благо можливості отримання інформації, навіть вузькоспеціалізовану, в наш час практично необмежені.

Для початку варто осмислити розмір ваших реальних доходів і витрат. Ну, якщо з першими все більш менш зрозуміло, то другі варто записувати хоча б протягом одного-двох місяців. Придбайте цю корисну звичку і не лайте себе за розтрати протягом цього часу – просто ведіть звичний вам спосіб життя.


А ось вже потім, можливо, гірко зітхаючи, присвятіть час осмислення всього, що відбувається. Аналіз витрат дасть відчутний стимул не робити їх в майбутньому. Записувати витрати можна на якому завгодно носії, від звичайного шкільного зошита або таблиці в Excel і закінчуючи спеціальними програмками, які можна знайти в достатку в мережі.

Можливо, вам знадобиться менше часу для фіксування витрат. Тим краще для вас. Не відкладайте на завтра. Особисті фінанси та їх планування – спосіб цікавого проведення часу. Розуміючи свої витрати, ви краще розумієте себе і своїх близьких. Однак щоб не заглиблюватися в психологічну складову процесу фінансового планування, повернемося до реальних можливостей скорочення видаткової частини вашого бюджету.

Чи можна заощаджувати на витратах на харчування? Звичайно. Як це зробити? Проаналізуйте, скільки ви витрачаєте на харчування за місяць, тиждень. Спробуйте запланувати видатки, урізавши суму, яку ви зазвичай витрачали. Врахуйте при плануванні витрати на організацію домашніх свят. Визначте остаточний підсумок і всіма силами постарайтеся не перевищувати ліміт в наступному місяці.

Не урізайте себе занадто сильно, все потрібно робити поетапно. Знайдіть в мережі інформацію про способи заощадити – її реально дуже багато, цьому присвячена велика кількість сторінок з інформацією. Так само йде справа з іншими господарськими витратами. Не соромтеся економити. Нічого не купуйте спонтанно і ніколи не заходите в магазин в поганому настрої, бо шопінг як такий є стандартним засобом боротьби з негативними емоціями.

Подумайте, заощадивши певну суму, ви зможете нагородити себе іншими розвагами. Загалом, першочерговим завданням на шляху до стабілізації і оздоровлення вашого фінансового стану є перерозподіл та скорочення витрат. А потім, як тільки на вашому рахунку з’являться «зайві – не зайві» кошти, варто задуматися про те, як змусити працювати ці кошти на вас.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.