Податок на депозит.

Законом України від 04.07.2014 року за № 1588-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів” було введено в дію механізм оподаткування депозитів.

З 1 серпня 2014 року розпочалось оподаткування  процентів, нарахованих на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. Зауважимо, що ставка податку становить 15%. Утім, обов’язок із нарахування та його сплати до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу яка нараховує такий дохід. При цьому, не залежно від суми, яка розміщена на депозиті, нараховані проценти підлягають оподаткуванню за єдиною ставкою. Тобто в<="text-align: justify;">кладникам не доведеться здійснювати ніяких дій для його перерахування до держбюджету – за них все зроблять банки. 

Даним Законом передбачено і звітування за даним видом податку. Банки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку за формою № 1ДФ будуть відображати загальну суму нарахованих у звітному податковому періоді доходів та загальну суму утриманого з них податку. Разом із тим, інформацію про суми окремого банківського вкладного (депозитного) або поточного рахунку, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу (платника податку), якій нараховані такі доходи, у податковому розрахунку не зазначатимуть.

Оскільки вищезгаданий Закон набирає чинності з 1 серпня, то проценти нараховані за липень оподаткуванню не підлягають та у звіті за липень не відображаються.

Приклад податку з депозиту 

Для прикладу, враховуючи, що на кінець липня середня прибутковість за річними гривневими депозитами за даними індексу UIRD становила 20,03%, після сплати цього податку вкладник отримає за своїм вкладом 17,0255% річних. Тобто з депозиту на суму 1 тис. грн за такої ставки щомісячний дохід вкладника до введення податку становив 16,46 грн, а з урахуванням сплати податку він становитиме 13,99 грн на місяць.

У випадку, коли вкладник звертається до банку для дострокового зняття вкладу, буде відбуватися перегляд відрахування податку. При достроковому розірванні договору вкладу здійснюватиметься перерахунок доходу у вигляді відсотків за відсотковою ставкою, передбаченою умовами договору для таких випадків. Після чого банк здійснюватиме перерахунок суми податку, утриманого з такого доходу, і повертатиме надлишково утримані суми податку

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: