Покрова Пресвятої Богородиці!

Історія православ’я рясніє різноманітними, великими, навіть грандіозними подіями, де фігурують священномученики, які терпіли тортури в ім’я Христа, всі апостоли, що за життя і після смерті наставляли віруючих, сам Святий Дух, Ісус Христос з його чудесами-діянь і подальшим воскресінням, і, звичайно, Богородиця – свята Марія, що дала світу надію на порятунок в особі свого славного Сина.

День 14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці і Пріснодіви Марії, якраз є щорічним святкуванням такої грандіозної події історії, коли в 910 році в одній з константинопольських церков при всеношної молитви здійснилося явлення Святої Діви. А оточена Вона була святими, ангелами з апостолами.

Радість і захоплення запанувало в заповненій людьми, що молилися церкви, коли Марія з преклонённимі колінами початку ревно молитися за всіх християн. І справжнє благоговіння і трепет охопив просящих, коли, завершивши молитву, Богоматір покривало з голови своєї зняла і, осяяна променями небесної слави, распростерла його над усіма віруючими, таким чином укривши і захистивши їх від усіляких проявів зла.

Народом же прийнято в це свято, крім молитов, використовувати явища природи як керівництво до подальших дій. Наприклад, якщо на Покров поріг будинку незаміжньої дівчини буде присипаний першим снігом – заміжжя її буде швидким і вдалим. Молоді дівчата відвідували в цю дату церква, віддаючи Богоматері прохальні молитви про хорошого і гідного жениху і щасливесімейне життя.

Народні прикмети на Покрову

Яка погода на Покрову, такою буде і зима.

Якщо лист з берези та дуба на Покрову впаде чисто – до легкого року, а нечисто – до суворої зими.

Якщо у вишні листя опаде до 14 жовтня – зима буде тепла, якщо ж вишня зелена – зима буде люта.

Зранку вітер з півдня, а по обіді із півночі – початок зими буде теплим, але згодом похолодніє.

Якщо в цей день сніг не покрив землю – не покриє в листопаді та грудні.

На Покрову вітер – весна буде вітряна.

Відліт журавлів до Покрови – на ранню зиму.

Якщо на Покрову сніг – буде багато весіль.

Хто сіє по Покрові, не має дати що корові.

Якщо на Покрову випав сніг, то буде він і в Дмитрів день (8 листопада).

Відліт журавлів до 14 жовтня – бути ранній зимі.

Білка до Покрови змінить шубку – зима буде добра.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: