Пологи під гіпнозом.

На Заході бадьорим маршем йде нова методика полегшення болю під час пологыв, яка дозволяє жінкам, охочим природних пологів і прагнучим піддатися найменшій кількості медикаментозних втручань, полегшити свій стан. Йдеться про гіпноз, який, до речі, планує використовувати під час пологів герцогиня Кембриджська Кетрін.Ви хочете народити свого малюка самим природним способом, але боїтеся болю або у вас низький больовий поріг? Тоді зверніть увагу на знеболення за допомогою гіпнозу. Цей метод зародився в США і зараз потихеньку поширюється Європою. Я точно знаю, що клініки, де практикують гіпнопологи, є у Великобританії, Франції, Німеччині та Польщі. Є відомості, що в нашій країні цей метод знеболення під час пологів застосовувався в 1970 -х роках.

У чому ж особливість цієї техніки?Ви залишитеся в повній свідомості, не думайте, що будете спати. Техніка якраз спрямована на те, щоб ви були повністю включені в процес. Ви зможете адекватно реагувати на сигнали, що посилаються тілом, і правильно діяти під час сутичок і потуг. Чого ви не будете відчувати, так це страху і болю. По суті, мова йде про глибокий транс, медитативний стан, що дозволяє відключитися від повсякденних турбот і розслабити потрібні м’язи тіла. А ми ж пам’ятаємо про те, що напруга, страх, занепокоєння змушують м’язи працювати некоординованими, сповільнюючи процес пологів і доставляючи сильний біль породіллі.

Як правило, з породіллею працює гіпнолог. Він і веде її ” уявного світу, де все спокійно і прекрасно, де немає болю і страху і де вона відчуває себе щасливою”, – розповідає Ізабель Іняс, фахівець по гіпнопологам в госпіталі Страсбурга, де такий спосіб знеболення практикуються з 2008 року. “Мета цього – дозволити жінці керувати пологами, підпорядкувати собі біль, а не бути підлеглою нею. Ми допомагаємо породіллі зосередитися на тому, що їй приємно, щоб відвести від неї страх, який, як відомо, підсилює біль”, – продовжує акушерка. Жінка перебуває у свідомості. Вона може говорити, рухатися, жартувати, а її тіло, якому не заважають її негативні емоції, само робить всю роботу.

Але присутність на пологах гіпнолога – це дороге задоволення, і багато жінок вдаються до самогіпнозу, що теж ефективно. Вони самостійно занурюють себе в стан трансу, схожого на розслаблений зосереджений стан, коли ми ніби завмираємо, споглядаючи природу, занурюємося в себе під час прогулянки в парку або не помічаємо нікого навколо, виконуючи улюблену роботу.

Складність цього методу в тому, що для його реалізації потрібна серйозна тривала підготовка. Для пологів в супроводі лікаря, який буде занурювати вас у транс, знадобиться п’ять-вісім сеансів, в ході яких він з’ясує вашу здатність піддаватися гіпнозу, а також вселить установки про спокій, радість і безболісність пологів. Для самогіпнозу доведеться переглядати спеціальні матеріали і прослуховувати розслаблюючі записи по три години на тиждень протягом шести тижнів.

До речі, такі пологи краще проводити разом з партнером. Майбутній тато зможе допомогти своїй дружині зануритися в транс і при необхідності підтримає її стан.

Якісь гарантії?Звичайно, не можна сказати напевно, що ви взагалі не відчуєте болю. Але жінки, вже випробували на собі гіпноз під час пологів, зізнаються, що пологи для них були повні радості. Деякі навіть дивуються, навіщо їх сусідці по родільній палаті так надривно кричали. А в клініках, де використовуються такі методи, відзначають, що пологи проходять швидше і легше, ніж зазвичай  діти спокійніше, а самі жінки відновлюються швидше.

Багато лікарів скептично ставляться до гіпнозу під час пологів, віддаючи перевагу традиційним методам полегшення родового болю. Однак деякі з них визнають, що ця методика не може принести шкоди здоров’ю мами або дитини, тим більше, що сьогодні дихання і деякі методи релаксації офіційно визнані хорошим допоміжним засобом. Втім, лікарі погоджуються з тим, що ця тема занадто мало вивчена, щоб робити які-небудь серйозні висновки.

А що ви думаєте про пологи під гіпнозом ? Хотіли б спробувати цю методику?

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: