Помилки в лікуванні застуди та грипу.

Простудні захворювання є найпоширенішими серед інших хвороб. Тому аптеки із задоволенням пропонують нам величезну кількість варіантів боротьби з цією недугою.

Лікування застуди та грипу

Застосовуючи аптечні препарати і рецепти народної медицини для лікування застуди та грипу, ми нерідко допускаємо помилки, які призводять до більш тривалого лікування і появи ускладнень.

Помилки в лікуванні застуди та грипу.

Щоб застуда мала мінімальні наслідки, необхідно не допускати поширених помилок при її лікуванні:

1. Не провітрюється приміщення. Як тільки людина відчуває, що застуда прийшла до нього в гості, він починає інстинктивно ховатися від холодного повітря. Для цього в приміщенні закриваються всі вікна та двері. Відсутність провітрювання призводить до того, що людина дихає повітрям, насиченим вірусами, так як в теплі і сухості мікроби розмножуються швидше.

При появі застуди необхідно частіше відкривати кватирку для провітрювання, але хворому в цей час необхідно перебувати в іншій кімнаті. Крім цього необхідно стежити за вологістю, так як сухе повітря заважає диханню і очищенню органів дихання від слизу. Для цього можна ставити біля опалювальних приладів ємності з водою і проводити вологе прибирання.

2. Самолікування. Доступність лікарських препаратів, рекламні ролики та поради друзів призводять до того, що ми самі призначаємо собі препарати або приймаємо ті, які є в аптечці.

Такий нерозумний прийом препаратів може призвести до розвитку ускладнень і більш тривалого лікування. Наприклад, прийом неправильних препаратів від кашлю може посилити кашель або привести до бронхіту і пневмонії.

Не варто намагатися застосовувати всі підряд рекламні противірусні препарати. Практично всі з них вважаються ліками з недоведеною ефективністю.

Для боротьби організму з вірусами потрібен час. Тому ніякі ліки не допоможуть позбутися хвороби за один день. Для допомоги організму необхідно пити побільше рідини, їсти фрукти і відпочивати.

3. Прийом антибіотиків. Цю помилку допускають не тільки люди, далекі від медицини, але й лікарі. Антибіотики не здатні впливати на віруси і не є профілактикою ускладнень. Нераціональний прийом цих препаратів може послабити імунітет і збільшити термін одужання.

4. Збивання температури. Більшість аптечних препаратів від застуди містять парацетамол. Це призводить до зниження температури, навіть якщо вона всього лише трохи перевищила 37 градусів. А температура сповіщає про роботу імунітету і допомагає знищувати віруси. Збивати температуру варто тільки тоді, коли вона перевищила 38,5 градуса. Збивати меншу температуру необхідно тільки тим, у кого виникають при температурі судоми, і діткам до 3 місяців життя.

5. Неправильне використання методів народного лікування. Існує кілька стереотипів, яких дотримуються багато хто з нас. Розглянемо деякі з них:

  • на початку захворювання необхідно відразу парити ноги. Якщо підвищується температура, то всі зігріваючі процедури протипоказані, так як вони можуть нагнати температуру, до якої організм ще не готовий;
  • треба їсти побільше лимонів. Лимони натщесерце можуть справити негативний вплив на шлунок. Вітамін С корисний при лікуванні застуди, але його набагато більше в настої шипшини, ківі, квашеній капусті;
  • нежить треба лікувати за допомогою цибульних крапель. Якщо не витримати правильну пропорцію води і цибулевого соку, то можна отримати опік слизової;
  • лікарські трави від застуди та грипу можна використовувати, коли захочеш. Деякі трави (і навіть невинна ромашка) можна приймати лише обмежений час і тільки в рекомендованих пропорціях.

    6. Перенесення хвороби на ногах. Реклама одного препарату від застуди свідчить, що можна випити ліки і піти на нараду. Тимчасове полегшення симптомів грипу та застуди не говорить про те, що хвороба переможена. Таке ставлення до захворювання «допоможе» вам не розлучатися з застудою ще довгий час і призведе до виникнення ускладнень.

    Потрібно з увагою ставитися до свого здоров’я і ставити його на одне з перших місць у своєму житті. При появі ознак застуди, необхідно взяти лікарняний лист і викликати лікаря. Використання народних засобів від грипу та застуди допоможе прискорити одужання, але тільки в тому випадку, якщо застосовувати їх з розумом і знанням справи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: