Поради фотографу: що не можна робити!

Стати відмінним фотографом неможливо в одночас, потрібно багато часу і практики. Існують деякі поширені помилки, які можуть зіпсувати будь-яку фотографію.

1. Постійне використання автоматичної спалаху

Автоматичний спалах робить фотографію плоскою. Якщо денне світло дозволяє не використовувати спалах, то вимкніть його.

2. Ігнорування фону

Фон не повинен відволікати від самого об’єкта фотозйомки. Наприклад, чорний кіт у чорній кімнаті або білий ведмідь на снігу – потрібно дуже постаратися, щоб зняти відмінне фото, але якщо можливості вашого фотоапарата не дозволяють вам зробити таке фото, то краще ведмедика відправити в темну кімнату, а кота посадити на сніг, або зовсім відмовитися від цієї затії. Ви не повинні залежати від фону, скоріше навпаки – він повинен працювати на вас. Міняйте ракурс своєї зйомки так, щоб об’єкт виглядав виграшно, особливо в колірному співвідношенні. Фон не повинен відволікати, інакше він перестає бути тільки тлом і все на вашій фотографії зливається в одну картинку.

3. Яскраве освітлення зверху і збоку

Невдале освітлення згубило багато красивих фотографій, не дозвольте йому погубити і ваші. Під прямими сонячними променями (або під яскравим штучним освітленням) лице сильно спотворюється, лоб набувають неіснуючі зморшки або збільшуються навіть найнезначніші, з’являється довга тінь від носа. Завершують такий портрет вузькі примружені очі і насуплені брови. Все це нормально з фізичної точки зору, але з художньої – не дуже.

4. Зйомка на рівні очей

Пробуйте різні варіанти: заберіться вище або, навпаки, присядьте, а іноді варто взагалі прилягти з фотоапаратом – і ось, фото виходить вже набагато цікавіше.

5. Фотографія заради фотографії

Таке фото ніяк по-іншому не назвати, окрім як: “я і пам’ятник”. Це коли зображена людина, а на задньому плані все те, що йому захотілося відобразити навіки (в даному випадку пам’ятник). Таким чином, ні пам’ятник на фото толком не розгледіти, ні людини тим більше. І поза у останнього зазвичай якась “статуйна”, що не несе в собі ніякої емоційного навантаження. Якщо вам сподобався пейзаж, будівля, фонтан, пам’ятник (і т.п.), то насолодитеся спочатку його красою, лише потім приступайте до зйомки. Інакше згодом навіть дуже гарне фото не залишить у вашій душі належних емоцій і яких-небудь спогадів.


6. Ігнорування деталей

Знімайте на камеру навіть незначні, на перший погляд, моменти вашого життя. Щоб вони не займали занадто багато місця в пам’яті комп’ютера, зробіть з них колажі. Можливо, в майбутньому, ці фото опиняться предметом ваших улюблених спогадів.

7. Копіювати інших

Часто молоді фотографи роблять цю помилку, надихнувшись роботами іншого фотографа. Причому, тут не мається на увазі плагіат, само по собі копіювання – не дуже добре. Не використовуйте ідеї та композиції іншої людини “один в один”. Створіть щось нове і красиве – те, що ви з гордістю будете називати своїм.

8. Фотографії “все підряд”

Можливо, ви не раз помічали, як у соціальних мережах ваші знайомі викладали всі фотографії зі своєї відпустки, не підбираючи найкращі з них. Не робіть цього. Занадто багато повторних (схожих) фотографій відволікають увагу від ваших кращих кадрів. Витратьте час, щоб вибрати свої улюблені фото, перш ніж натиснути на кнопку завантаження.

9. Фотографувати щоразу однаково

Застосовуючи все те, що ви знаєте, поступово відкривайте для себе нове про фотозйомку і власному фотоапараті. Як тільки придбали навик, використовуйте його частіше. Важливо ніколи не припиняти вчитися.

10. Ніколи не роздруковувати

В епоху цифрових технологій багато людей більше не роздруковують свої спогади, воліючи зберігати їх в соціальних мережах, віртуальних альбомах, на картах пам’яті і жорстких дисках. Все буває, ви можете в одну мить позбутися всіх фотографій.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: