Ми закохуємося за одну п’ятнадцяту секунди

За одну п’ятнадцяту секунди в твоєму організмі починають відбуватися зміни, в тому числі і на хімічному рівні, коли ти дивишся на свою особливу людини. Наука довела, що в такому процесі беруть участь 12 зон мозку. Коли ми дивимося або думаємо про кохану людину, у мозку людини виникає коктейль нейротрансмітерів. У них входить окситоцин, дофамін, вазопресин і адреналін. Мозок отримує такий же ефект, як при легкій дозі кокаїну.

Цілуйся і роби правильний вибір

Два нових дослідження про поцілунки виявили, що цілуючись, ми вибираємо правильних партнерів, а надалі можемо їх зберегти. У ході опитування жінки і чоловіки підкреслили, що поцілунок – один з важливих тестових моментів у виборі партнера. Але цілуватися важливо не тільки на початку відносин. Це також відіграє важливу роль у підтримці відносин.

Дослідники виявили взаємозв’язок між кількістю поцілунків і якістю відносин закоханих. Але цей зв’язок не був помічений між фізичною близькістю і довгостроковими відносинами.

Пари виглядають схожими після 25 років разом

Люди, які живуть один з одним більше 25 років, стають схожі один на одного рисами обличчя. Це може відбуватися через однакового харчування, оточення чи навіть тривалої емпатії один з одним.

Відносини на відстані працюють

Два фактори, які допомагають зберегти стосунки на відстані:

  • Розповідати один одному більше особистої інформації
  • Бачити свого партнера з хорошого боку


Як результат, такі пари мають такий же рівень стабільності і задоволеності у відносинах, як і пари, у яких люди знаходяться поруч.

4 речі, які руйнують стосунки

Протягом 40 років психолог, професор Джон Готтман аналізував відносини, як погані, так і хороші. Він досліджував різні відносини і безліч психологічних підходів і з’ясовував, які з них сприяють збереженню відносин. Ось чотири головні речі, які руйнують стосунки: критика, сарказм, звинувачення і відсторонення.

Сучасні шлюби припускають самореалізацію

Згідно з дослідженнями, призначення і суть шлюбу змінилися. Раніше люди шукали стабільності і ґрунтовності, тепер же партнери очікують психологічної наповненості від їх шлюбів. Люди більше, ніж раніше очікують шлюбу, в якому знайдуть самореалізацію та особисту завершеність. На жаль, незважаючи на свої очікування, пари не готові прикладати необхідні зусилля і час.

 Прості вправи, щоб зберегти шлюб

Якщо у твоїх відносинах настали не найкращі часи, можливо, не варто відразу йти до терапевта. Спробуйте подивитися кілька фільмів разом. Трьохрічне дослідження показало, що відсоток розлучень знизився вдвічі після того, як пари спільно переглядали фільми про взаємини, а після обговорювали.

Відносини після розлучення

Навіть після розлучення необов’язково відносини між партнерами завершуються, особливо якщо у них є спільні діти.

Дослідження спільного виховання пар після розлучення з’ясували, що відносини можуть розвиватися в одному з 5 напрямків:

  • Роздвоєне батьківство, де батько, як правило, зникає.
  • Абсолютна дружба, де батьки продовжують бути кращими друзями.
  •  Співпраця, коли пари живуть кожен своїм життям, але вміють добре ладнати один з одним.
  • Вороги, у відносинах яких сварки тривають після розставання.
  • Завзяті вороги. У таких парах діти стають об’єктом маніпуляції і, як правило, страждають найбільше.


Маленькі радощі

Ми живемо в світі, в якому практично все переведено на комерційну структуру, і в якому кохання продається і купується. І зараз особливо варто пам’ятати, що дрібниць не існує, і саме ці маленькі кроки означають дуже багато. Недавнє дослідження серед 4 тис людей показало, що саме маленький акт доброти і турботи – це те, що значить найбільше. Чашка чаю вранці або простий комплімент принесе більше користі, ніж коробка шоколаду або квіти (хоча і це не завадить).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.